Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГІЯ АКТИВАЦІЇ СТАДІЙ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ОСАДЖЕННЯ МІДІ

ЕНЕРГІЯ АКТИВАЦІЇ СТАДІЙ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ОСАДЖЕННЯ МІДІ

Назва:
ЕНЕРГІЯ АКТИВАЦІЇ СТАДІЙ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ОСАДЖЕННЯ МІДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ГАЛУШКІН ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 541.135
ЕНЕРГІЯ АКТИВАЦІЇ СТАДІЙ ПРОЦЕСУ
ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ОСАДЖЕННЯ МІДІ
02.00.05-електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України
Науковий керівник: Доктор хімічних наук, професор Кублановський Валерій Семенович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу електрохімії водних розчинів.
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, Колбасов Геннадій Якович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу фотоелектрохімії та хімічних джерел струму ім. О.В.Городиського.
Доктор хімічних наук, професор Кузьмінський Євген Васильович, Національний технічний університет України, “Київський політехнічній інститут”, професор кафедри фізико-хімічних основ біотехнологічних процесів
Провідна організація: Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, кафедра фізичної та органічної хімії, Міністерство освіти та науки України, м.Чернівці.
Захист відбудеться “ 27 ” червня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, просп. Палладіна 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, просп. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий “ 24 ” травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. хім. наук Яремчук Г.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практичне використання електрохімічних систем (хімічних джерел струму, гальванічних ванн та електролізерів, хемотронних пристроїв) завжди пов'язане з реакціями, що відбуваються на межі електрод – електроліт. Для опису загальних змін на електроді або поблизу нього під час проходження електричного струму використовують термін “електродний процес”. Останній може складатися з кількох паралельних та послідовних стадій. При вивченні механізму реакцій основна задача полягає в тому, щоб виявити найповільнішу стадію. Але для правильного розуміння його необхідне врахування всіх стадій, які входять у процес та визначення їх кінетичних параметрів.
Можна вважати, що кожна стадія електродного процесу певним чином впливає на його швидкість в цілому. Цей вплив є фактично опором стадії або потенціальним бар’єром, який повинні подолати молекули та іони реагуючих речовин, для того щоб утворити кінцеві продукти. Для його подолання необхідно затратити енергію, яку називають енергією активації.
На відміну від хімічних реакцій енергія активації електрохімічної реакції залежить від різниці потенціалів між електродом та розчином. Енергію активації, а, значить, і швидкість електрохімічної реакції можна зменшити або збільшити, змінюючи різницю потенціалів відомим способом. Донедавна енергію активації визначали по температурно-кінетичному методу, розробленому С.В.Горбачовим, згідно з яким енергію активації електрохімічної реакції обчислювали при постійному значенні поляризації. У наш час звертається увага на обмеженість та недостатність цього методу, у зв’язку з цілою низкою змін, що відбуваються в реакційному шарі із зміною зовнішнього електричного поля. В даний час, показано, що подібним чином одержують уявну енергію активації, що включає в себе кілька стадій, які не завжди вдається врахувати. Тому є доцільним виявлення і вивчення окремих стадій електродного процесу, їхніх кінетичних характеристик, зокрема енергій активації, що надасть можливість вести його у визначеному напрямку, отримувати необхідні практичні результати і враховувати додаткові параметри у розв’язанні теоретичних задач.
З практичної точки зору енергія активації вказує наскільки прискориться чи сповільниться швидкість реакції із збільшенням або зменшенням температури системи відповідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНЕРГІЯ АКТИВАЦІЇ СТАДІЙ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ОСАДЖЕННЯ МІДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок