Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЛІНІЙ ПЕРЕДАЧИ З ІМПЕДАНСНИМИ МЕЖАМИ

ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЛІНІЙ ПЕРЕДАЧИ З ІМПЕДАНСНИМИ МЕЖАМИ

Назва:
ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЛІНІЙ ПЕРЕДАЧИ З ІМПЕДАНСНИМИ МЕЖАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О.Я. Усикова
Удовенко Анатолій Павлович
УДК 537.876
ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЛІНІЙ ПЕРЕДАЧИ З ІМПЕДАНСНИМИ МЕЖАМИ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України.


НАУКОВИЙ КЕРІВНИК
доктор фізико-математичних наук, професор Горобець Микола Миколайович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, м. Харків, завідувач кафедри прикладної електродинаміки
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Фісун Анатолій Іванович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків, провідний науковий співробітник віддлу твердотільної електроніки;
доктор фізико-математичних наук, професор, Должиков Володимир Васильович, Харківський національний університет радіоелектроники, м. Харків, професор кафедри теоретичних основ радіотехніки.
Захист відбудеться “ 24 “ січня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д . 157. 01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України за адресою: 61085, Харків-85, вул. Проскури, 12, актова зала.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України за адресою: 61085, Харків-85, вул.Проскури, .
Автореферат розісланий “ 20 “ грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рудь Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення інформаційного обміну робить природним переведення систем передачі інформації в діапазони міліметрових і субміліметрових хвиль з більшою пропускною здатністю. Найважливішим елементом інформаційних каналів є антенні системи, при удосконаленні яких використовуються результати досліджень різних електродинамічних структур.
Перехід у більш високочастотні діапазони показав, що технології виготовлення опромінювачів гостроспрямованих антенних систем на частотах більш 100 ГГц не забезпечують прийнятні точності і є необхідність в альтернативних технологіях або пристроях. Одне з таких рішень - опромінювачі на лініях з імпедансними межами.
Для синтезу ефективних антенних систем необхідна інформація про спектри власних хвиль таких ліній передачі та характеристики випромінювання і широкосмуговості побудованих на них випромінювачів. Застосування наближених методів в аналізі випромінювання з відкритого кінця ліній з імпедансними межами для одержання в аналітичній формі параметрів випромінювачів дає можливість досліджувати амплітудні і поляризаційні характеристики випромінювання з урахуванням параметрів ліній, дозволяє розширити уявлення про особливості формування випромінювання в діапазоні частот з поширенням результатів досліджень на рупорні випромінювачі з малими кутами розкривів.
При створенні дзеркальних антенних систем з опромінювачами у вторинних фокусах важливі характеристики випромінювання в ближній і проміжній зонах, представлення полів реальних опромінювачів у термінах гауссової оптики. У зв'язку з цим необхідні дослідження розподілів полів у ближній зоні з урахуванням дисперсійних характеристик ліній.
Актуальність досліджень, проведених у дисертаційній роботі, визначається необхідністю подальшого розвитку фізичних уявлень про формування діаграм спрямованості випромінювання з відкритого кінця ліній та рупорних випромінювачів з імпедансними межами, вивчення впливу параметрів внутрішніх меж опромінювачів на характеристики гостроспрямованих антен і пристроїв систем зв'язку, радіолокаторів і радіотелескопів міліметрового і субміліметрового діапазонів радіохвиль.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України. Представлені в дисертації результати досліджень отримано в рамках науково-дослідних робіт, в проведенні яких автор брав участь в якості відповідального виконавця: "Теоретичні й експериментальні дослідження чутливості радіотелескопів міліметрового діапазону", "Розробка систем контролю поверхні рефлекторів і оптимізація характеристик великоапертурних антенних систем радіотелескопів діапазону коротких міліметрових хвиль", "Дослідження радіофізичних характеристик об'єктів Сонячної системи та земного довкілля на міліметрових хвилях методами радіометрії і спектроскопії", "Теоретичні й експериментальні дослідження радіофізичного методу дистанційного контролю чистоти повітря в міліметровому діапазоні радіохвиль" (номера держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЛІНІЙ ПЕРЕДАЧИ З ІМПЕДАНСНИМИ МЕЖАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок