Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОЦІНЮВАННЯ ВИРІШАЛЬНИХ ПРАВИЛ КОНТРОЛЮ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОЦІНЮВАННЯ ВИРІШАЛЬНИХ ПРАВИЛ КОНТРОЛЮ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОЦІНЮВАННЯ ВИРІШАЛЬНИХ ПРАВИЛ КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Лисенко Наталія Олександрівна
УДК 620.179:519.254
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОЦІНЮВАННЯ ВИРІШАЛЬНИХ ПРАВИЛ КОНТРОЛЮ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіоелектронної автоматики фізико-технічного факультету Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Петренко Олександр Миколайович,
Дніпропетровський національний університет,
декан фізико-технічного факультету,
завідувач кафедри радіоелектронної автоматики
м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мороз Борис Іванович
Академія митної служби України,
начальник факультету інформаційних та
транспортних систем і технологій
начальник кафедри інформаційних систем і технологій
м.Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, професор
Кузьменко Віктор Михайлович,
Харківський національний університет радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри системотехніки
м. Харків.
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН України та
Національного космічного агентства України,
відділ космічних інформаційних технології та систем,
м. Київ.
Захист відбудеться “21” березня 2007 р. о “12:30” годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 08.084.01 у Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий “12” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Дерев’янко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямків підвищення ефективності контролю в технічних, економічних і соціальних системах є використання досягнень сучасних інформаційно-вимірювальних технологій. В задачах моніторингу, дефектоскопії, технічної й медичної діагностики, контролю навколишнього середовища рішення, як правило, приймаються за результатами обробки вимірювань, які прямо або опосередковано містять інформацію про стан систем або об'єктів, що входять до цих систем. Вимірювання є випадковими величинами зі статистичними закономірностями, які апріорі невідомі. Знання статистичних закономірностей (законів і функцій розподілу ймовірностей) дозволяють формувати оптимальні вирішальні правила розпізнавання стану об'єктів і систем контролю за критерієм мінімуму математичного очікування втрат (вартості помилкових рішень). На практиці закони й функції розподілу ймовірностей невідомі і їх доводиться заміняти математичними моделями, сформованими за експериментальним даними в умовах нестачі вхідних даних і обмеженнях на обсяг вимірювань. Методи формування вирішальних правил на основі емпіричних моделей статистичних закономірностей вимірювань у задачах контролю вивчені недостатньо й актуальність проведення досліджень по цій тематиці викликається потребами підвищення ефективності виробництва і якості товарів і послуг.
У дисертації розглядаються наступні науково-практичні питання:
- розробка й дослідження математичних моделей законів розподілу ймовірностей, сформованих по вибірках експериментальних даних;
- побудова й дослідження на математичних моделях ефективності емпіричних вирішальних правил контролю в задачах еталонної дефектоскопії;
- побудова й дослідження на математичних моделях ефективності емпіричних вирішальних правил контролю в умовах обмежень на апріорну інформацію й обсяг вибірок вимірювань.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертаційної роботи отримані автором у процесі наукових досліджень на кафедрі радіоелектронної автоматики фізико-технічного факультету Дніпропетровського національного університету в 2001 - 2006 роках. Дослідження виконувалися по конверсійній програмі фізико-технічного факультету за тематикою держбюджетних науково-дослідних робіт № 07-116-99 “Розробка інформаційно-вимірювальних технологій для автоматизованих систем екологічного та технічного контролю” (№ державної реєстрації  0199U0011303) і № 6-013-02 “Автоматизовані інформаційно-вимірювальні системи неруйнівного контролю та діагностики авіаційно-космічних конструкцій” (№ державної реєстрації  0102U004418).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОЦІНЮВАННЯ ВИРІШАЛЬНИХ ПРАВИЛ КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок