Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОПЕРАТИВНИМ ПОЖЕЖОГАСІННЯМ

МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОПЕРАТИВНИМ ПОЖЕЖОГАСІННЯМ

Назва:
МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОПЕРАТИВНИМ ПОЖЕЖОГАСІННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Підгорний Микола Володимирович
УДК 618.5.01:614.844
МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОПЕРАТИВНИМ ПОЖЕЖОГАСІННЯМ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ТИМЧЕНКО АНАТОЛІЙ АНАСТАСІЙОВИЧ,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри комп’ютерних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ПОДЧАСОВА ТЕТЯНА ПАВЛІВНА,
Київський національний торговельно-економічний
університет, професор кафедри інформаційних технологій
і систем;
 
кандидат технічних наук, доцент
РОДІОНОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних
технологій та систем Національної академії наук України
і Міністерства освіти і науки України, вчений секретар.
Захист відбудеться „ 27 ” вересня 2007 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.052.01 Черкаського державного технологічного університету за адресою 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий "  21 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Палагін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З кожним роком спостерігається тенденція до збільшення збитків від пожеж. Технічний прогрес у будь-якій галузі економіки тісно пов'язаний із проблемою забезпечення пожежної безпеки, тому що він неминуче спричиняє збільшення ступеня ризику виникнення пожежі. В економічно розвинених країнах також гостро постає питання про втрати від пожеж. Так у країнах Західної Європи пожежі знищують понад 2,5 % національного доходу. Дослідження свідчать, що пожежі – це потужний фактор, який так само негативно впливає на стан економіки України, як і економічна злочинність. Все це ставить проблему забезпечення пожежної безпеки об’єктів народного господарства в один ряд з найбільш актуальними народногосподарськими завданнями.
У процесі виконання завдання по гасінню пожежі перед підрозділами МНС України виникає необхідність виявлення осередку пожежі, визначення причини її виникнення, а також постає питання виявлення шляхів поширення вогню, тривалості пожежі, реєстрації інформаційних факторів пожежі (дим, тепло, випромінювання, полум’я тощо), які в подальшому дозволять дати точні висновки при розслідуванні факту пожежі. Ефективний шлях вирішення даного завдання бачиться в автоматизації і координації всіх етапів наступного процесу: комплексна оцінка й класифікація об'єкта захисту по пожежній небезпеці; наукове дослідження і вибір ресурсів пожежної охорони; системний аналіз функціонування пожежної охорони; наукове дослідження і вибір шляхів розв’язку задач, що виникають; проектування автоматизованих систем керування оперативним пожежогасінням (АСКОП) для розв’язку цих задач; розробка і впровадження АСКОП; їх цільове використання.
Значний внесок у розробку теоретичних і прикладних питань забезпечення пожежної безпеки об’єктів народного господарства внесли Н. Н. Брушлінський, В. М. Гаврилей, С. Н. Минаєв, В. Н. Тарасов, О. В. Августинович. Вагомий внесок в теоретичні основи пристроїв і систем виявлення займання зробили відомі дослідники: Ф. І. Шаровар, В. В. Дьяков, В. А. Кузнецов, Ю. М. Медяник, Н. М. Косміна, С. М. Ряковський, О. В. Бичков, В. І. Мурашов. В області пожежної автоматики: Н. Ф Бубирь, Р. П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОПЕРАТИВНИМ ПОЖЕЖОГАСІННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок