Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗВУКОПОГЛИНАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПРОТЕЗНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ВИМОВЛЯННЯ У ХВОРИХ, ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ ЗУБНИМИ ПРОТЕЗАМИ

ВПЛИВ ЗВУКОПОГЛИНАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПРОТЕЗНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ВИМОВЛЯННЯ У ХВОРИХ, ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ ЗУБНИМИ ПРОТЕЗАМИ

Назва:
ВПЛИВ ЗВУКОПОГЛИНАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПРОТЕЗНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ВИМОВЛЯННЯ У ХВОРИХ, ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ ЗУБНИМИ ПРОТЕЗАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВИЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ
„УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ”
ЧИКОР ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: [616.314-76-77: 615.46] : 612.789
ВПЛИВ ЗВУКОПОГЛИНАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ
ПРОТЕЗНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ВИМОВЛЯННЯ У ХВОРИХ,
ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ ЗУБНИМИ ПРОТЕЗАМИ
14.01.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вищому державному навчальному закладі України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Нідзельський Михайло Якович,
Вищий державний навчальний заклад України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава, завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів стоматологів-ортопедів.
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України,
Павленко Олексій Володимирович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ, завідувач кафедри стоматології Інституту стоматології;
доктор медичних наук, професор
Куроєдова Віра Дмитрівна,
Вищий державний навчальний заклад України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава, завідувачка кафедри ортодонтії та післядипломної освіти лікарів-ортодонтів.
Захист відбудеться „ 24 ” червня 2008 р. о 900 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Вищому державному навчальному закладі України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вищого державного навчального закладу України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий „ 16 ” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д. мед. н., професор Т.О.Дев’яткіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Повноцінна реабілітація хворих з повною або частковою відсутністю зубів - одне з важливих медичних та соціальних завдань ортопедичної стоматології.
Зубний протез, особливо знімний, розглядають як апарат з лікувальними, реабілітаційними і профілактичними функціями, який дозволяє поліпшити якість життя ортопедичного стоматологічного хворого (G. Heydecke, 2004; S. Wolfart, 2005). Його використання спрямоване на розвґязання таких завдань, як відновлення жування, естетичних норм обличчя та мовлення. Мовленнєва реабілітація повґязана з конструктивними особливостями зубних протезів та має нервово-мґязові механізми (З.Ф. Василевская, 1971; З.В. Лудилина, 1973; Н.В. Калинина, В.А. Загорський, 1990; В.А. Загорський, И.С. Рединов, 1993; В.П. Чикор, 2006). Вона залежить від характеру дефектів зубних рядів та обсягу протезування (О.В. Павленко, І.М. Шупяцький, 2004). Відновлення нормального звуковимовляння відбувається поступово протягом першого місяця користування повними знімними зубними протезами, має характерну стадійність (В.П. Чикор, 2006). Однак інформація стосовно залежності мовлення хворих-протезоносіїв від матеріалу, з якого виготовлені зубні протези, вкрай обмежена. Відомо лише, що мовленнєва адаптація швидше завершується, якщо повний знімний зубний протез має металевий базис (F.Teraoka, 2001).
Підвищення якості протезування і скорочення його термінів неможливе без застосування нових конструкційних матеріалів. Для виготовлення повних знімних зубних протезів використовуються акрилові пластмаси, термопласти та сплави металів (В.Н. Копейкин, Л.М. Демнер, 2003). В літературі наведено численні відомості про фізико-хімічні властивості стоматологічних протезних матеріалів (В.Н. Трезубов, М.З. Щтейнгард, Л.М. Мишнев, 2001). Однак акустичні властивості матеріалів, що застосовуються для виготовлення базисів протезів і штучних зубів, фактично не досліджені. Не з’ясовано, як залежить відновлення мовлення у хворих-протезоносіїв від зазначених акустичних властивостей. Це визначає необхідність експериментально-клінічного дослідження звукових властивостей матеріалів для виготовлення зубних протезів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗВУКОПОГЛИНАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПРОТЕЗНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ВИМОВЛЯННЯ У ХВОРИХ, ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ ЗУБНИМИ ПРОТЕЗАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок