Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ГАЗИФІКАЦІЇ МАЛОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ УКРАЇНИ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАКІВ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ГАЗИФІКАЦІЇ МАЛОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ УКРАЇНИ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАКІВ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ГАЗИФІКАЦІЇ МАЛОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ УКРАЇНИ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут
УХІН
На правах рукопису
Орлова Вікторія Миколаївна
УДК 662.762:669.002.68:542.97
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ГАЗИФІКАЦІЇ МАЛОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО
ВУГІЛЛЯ УКРАЇНИ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАКІВ
05.17.07 – Хімічна технологія палива і пально-мастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології палива Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: –кандидат хімічних наук, доцент
Гулямов Юрій Михайлович,
Український державний хіміко-технологічний університет МОН України,
завідувач кафедри хімічної технології палива
Офіційні опоненти: –доктор технічних наук, професор
Барський Вадим Давидович,
Український державний хіміко-технологічний
Університет МОН України,
завідувач кафедри загальної хімічної технології–
кандидат технічних наук, доцент
Збиковський Євген Іванович,
Донецький національний технічний університет
МОН України,
завідувач кафедри хімічної технології палива
Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України, кафедра технології палива та вуглецевих матеріалів
Захист дисертації відбудеться 24.05.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.822.01 в Українському державному науково-дослідному вуглехімічному інституті за адресою: 61023, м. Харків, вул. Весніна, 7, УХІН.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці УХІНу:
61023, м. Харків, вул. Весніна, 12, УХІН.
Автореферат розісланий 23.04.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник М.І. Рудкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах обмежених запасів нафти і газу в Україні виникає необхідність перегляду структури паливно-енергетичного комплексу країни і переорієнтація його на більш широке застосування вугілля. У зв'язку з цим велике значення набувають дослідження термічних, термокаталітичних і енерготехнологічних процесів переробки твердих горючих копалин.
Одними з перспективних є процеси газифікації низькосортного вугілля. В даний час розробляються процеси третього покоління, серед яких особлива увага приділяється каталітичній газифікації. У світовій практиці як каталізатори застосовують солі й оксиди лужних, луго-земельних і перехідних металів. Введення каталізаторів при газифікації дозволяє інтенсифікувати процес перетворення органічної маси вугілля з одержанням висококалорійного газу.
В той же час каталітична газифікація вугілля має деякі специфічні недоліки: додаткові витрати на каталізатор та устаткування для його підготовки і подачі в газогенератор, відділення каталізатора від золи і його регенерація, що, у свою чергу, істотно ускладнює процес.
У зв'язку з цим, пошук нових підходів до процесу каталітичної газифікації вугілля стає актуальною задачею.
Розроблена технологія передбачає використання у якості недорогих і високоефективних каталізаторів шлаків ряду металургійних виробництв, що у своєму складі містять каталітично активні сполуки. Це дозволить виключити стадію регенерації каталізатора і відмовитися від його повторного використання, що відповідно призведе до зниження паливно-енергетичних витрат. Застосування металургійних шлаків сприяє захисту навколишнього середовища, а одержуваний генераторний газ містить у своєму складі менше сірковмісних сполук. Крім того, при доданні до вугілля лужного металургійного шлаку, вирішується проблема істотного зниження, а в деяких випадках навіть нейтралізації кислотності золи газифікації, що важливе для її подальшої утилізації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі хімічної технології палива Українського державного хіміко-технологічного університету у рамках науково-дослідних програм: “Створення наукових основ та технології газифікації низькосортного вугілля України” на протязі 2001-2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ ГАЗИФІКАЦІЇ МАЛОМЕТАМОРФІЗОВАНОГО ВУГІЛЛЯ УКРАЇНИ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТАЛУРГІЙНИХ ШЛАКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок