Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОРСЬКА ПОЗИЦІЯ В РОМАНАХ І.О. ГОНЧАРОВА

АВТОРСЬКА ПОЗИЦІЯ В РОМАНАХ І.О. ГОНЧАРОВА

Назва:
АВТОРСЬКА ПОЗИЦІЯ В РОМАНАХ І.О. ГОНЧАРОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОМЧАК ОЛЕНА ГЕННАДІЇВНА
УДК 821.161. 1Г – 3.09
АВТОРСЬКА ПОЗИЦІЯ
В РОМАНАХ І.О. ГОНЧАРОВА
10.01.02. – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури Запорізького національного університету
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Тихомиров Володимир Миколайович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри зарубіжної літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кирилюк Зінаїда Василівна,
Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
кафедра російської літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Дербеньова Лідія Вікторівна,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
кафедра перекладу
 
Захист відбудеться “8” червня 2007 року об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27,
тел. (0552) 32-67-08.
Автореферат розіслано “7” травня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Стеценко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема автора є однією з важливих проблем сучасного літературознавства. Основна мета в розробці цієї проблеми – оволодіння повнотою смислу художнього твору як цілісності. У теорії автора ця повнота смислу ототожнюється з авторською позицією – весь твір як ціле розглядається з погляду вираження авторської позиції, авторської свідомості. Архітектоніка художнього твору, його образна система, форма оповіді тощо є способами реалізації авторської позиції, осмисленням явищ дійсності та їх одночасної оцінки. Очевидно, що концепція письменника найбільш конструктивно реалізується через значеннєве співвідношення: автор – твір – читач, єдністю якого визначається зміст художньої творчості. В аспекті можливих варіантів цього співвідношення, так званого “бермудського трикутника філології” (Л.Г. Кайда), проблема авторської позиції в романах І.О. Гончарова мало досліджена, тому звернення до моделі художнього світу романів письменника з погляду вираження авторської позиції є актуальним. Саме розуміння важливості й актуальності цієї проблеми й зумовило ідею дисертаційного дослідження.
Про особливості художнього таланту І.О. Гончарова, своєрідність вираження авторської позиції в його романах висловлювалися ще В.Г. Бєлінський, М.О. Добролюбов, Д.І. Писарев, О.В. Дружинін та ін. Дослідження творчості І.О. Гончарова як феномена російської літератури ХІХ ст. продовжилося й у літературознавстві середини ХХ ст. (праці М.К. Піксанова, М.І. Пруцкова, О.П. Рибасова, О.Г. Цейтліна та ін., у яких при розгляді різних граней творчості І.О. Гончарова переважно аналізувалася ідейна еволюція автора).
Осмислення творів письменника в естетичній свідомості у 80-90-і рр. ХХ ст. породило нові інтерпретації, які істотно збагатили розуміння творчості І.О. Гончарова (праці О.О. Краснощокової, В.І. Мельника, В.О. Недзвецького, М.В. Отрадіна, О.Г. Постнова та ін.). На початку ХХІ ст. спроби літературознавців виділити константи художнього світу автора “Звичайної історії”, “Обломова”, “Обриву”, виявити якийсь фундамент, що забезпечує єдність цього світу, не припиняються.
Окремі міркування про способи вираження авторської позиції в романах І.О. Гончарова розпорошені в передмовах до різних видань його творів, у монографіях і статтях, але на сьогодні не існує спеціального дослідження еволюції авторської позиції І.О. Гончарова від першого роману “Звичайна історія” до останнього – “Обрив”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АВТОРСЬКА ПОЗИЦІЯ В РОМАНАХ І.О. ГОНЧАРОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок