Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
Фокіна Ірина Вікторівна
УДК 336.221: 336.564: 622.33
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО-
СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ
ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі проблем економіки підприємств.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Рассуждай Людмила Миколаївна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач сектору відділу проблем економіки підприємств.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович, Інститут економіки промисловості НАН
України (м. Донецьк), завідувач відділу проблем перспективного розвитку
паливно-енергетичного комплексу;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лір Віктор Еріхович, Державна установа "Інститут економіки та
прогнозування НАН України" (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків.
Провідна установа – Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), кафедра прикладної економіки.
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “20” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкові перетворення в економіці української держави здійснюються у всіх сферах господарської діяльності, включаючи одну із базових галузей економіки – вугільну промисловість. Частка вугілля в загальному обсязі органічного палива в надрах України складає 95%. Вугільна промисловість є невід'ємною складовою таких найважливіших галузей, як електроенергетика і металургія, проте в останнє десятиліття визначилася певна суперечність між значущістю галузі та її фінансово-економічним станом. Першочерговими причинами кризового стану галузі, разом із повільними темпами її реструктуризації, специфічними особливостями гірничо-геологічних умов розробки родовищ, високим рівнем собівартості 1 т готової вугільної продукції, недосконалістю системи ціноутворення на вугільну продукцію, високим рівнем зносу шахтного фонду, низьким рівнем капітальних вкладень та інвестицій, підвищеною аварійністю виробництва, виступають недостатнє фінансування вуглевидобувних підприємств, а також зростання заборгованості перед бюджетом. Підприємствами вугільної промисловості із загальної величини податкових зобов'язань до бюджету в середньому сплачується лише 55%. При цьому сума коштів, яка виділяється із бюджету на часткове покриття витрат, за собівартістю продукції дорівнює величині погашених податкових зобов'язань.
Проблема державної підтримки вуглевидобувної промисловості полягає не стільки у бюджетному недофінансуванні, скільки у нераціональному функціонуванні механізму надання державної підтримки в умовах чинної політики оподаткування. Кошти, що виділяються із бюджету для підтримки вуглевидобувних підприємств, не вирішують фінансових проблем галузі, оскільки функціонують паралельно іншій формі переміщення коштів – податковим платежам до бюджету. Ця ситуація ускладнюється також у рамках діючого законодавчого поля: кошти, надані державою для регулювання цін, підлягають включенню у валовий дохід підприємства із подальшою сплатою податку на прибуток. Разом із цим державна підтримка вугільної промисловості на покриття витрат за собівартістю вугільної продукції є компенсацією збитків, які виникли в результаті реалізації продукції за цінами нижче за фактичну собівартість, і відповідно до чинного податкового законодавства виступає базою оподаткування податком на додану вартість.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок