Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ / сторінка 5

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тривалі етапи реформування та реструктуризації не дали позитивного результату, галузь, як і раніше, гостро потребує фінансового забезпечення із боку держави, і це одна з основних проблем, яка супроводжує її функціонування.
Вивчення світового досвіду державного субсидування пріоритетних галузей дозволило встановити характер діючої державної підтримки вугільної промисловості, що виступає як субсидування базової галузі економіки, тому не повинна виключати застосування заходів непрямого субсидування. Порядок оподаткування та надання державної підтримки вугільній промисловості має враховувати чинник виникнення зустрічних фінансових потоків у державному бюджеті.
У другому розділі "Аналіз податкового регулювання підприємств вугільної промисловості" доведено, що основним показником податкового навантаження як на макро- , так і на мікрорівні виступає податковий коефіцієнт. Для держави податковий коефіцієнт характеризує частку податків у валовому внутрішньому продукті. Для підприємства доцільним є розрахунок податкового навантаження в абсолютних і відносних величинах, оскільки показник абсолютного податкового навантаження дає лише поверхневу характеристику податкового втручання на підприємстві й сам по собі не має економічної значущості. Проте для відображення реальної податкової залежності й ефективності фінансово-господарської діяльності цього недостатньо, тому необхідне проведення більш поглибленого податкового аналізу. Для цього було запропоновано певну послідовність проведення податкового аналізу на підприємстві (рис. 1).
Рис. 1. Схема проведення податкового аналізу на підприємстві
Податковий аналіз вугільної галузі у цілому показав, що податкове навантаження достатньо високе і складає 22% у виручці від реалізації. Про це ж свідчить аналіз податкового навантаження на прикладі ДП “Макіїввугілля”, коефіцієнт відносного податкового навантаження щодо основних елементів виробничого потенціалу склав 31,1% (до виручки) і 66% (до знов створеної вартості). Абсолютне податкове навантаження за аналізованим підприємством за розрахунковий рік склало 42,9 млн. грн., питому вагу кожного окремого податку подано графічно на рис. 2. За економічними характеристиками ці показники достатньо високі, що негативно позначається на ефективності функціонування підприємств вугільної промисловості.
Рис. 2. Графічна структура абсолютного податкового навантаження
на ДП “Макіїввугілля”, %
На підставі проведених досліджень установлено особливості гірничої ренти в механізмі податкового регулювання вугільної промисловості. Визначено, що природні платежі входять до складу діючих податків і зборів, проте при цьому не враховується рентоутворююча особливість підприємств-надрокористувачів, оскільки велика частина податкових вилучень до бюджету несе в собі рентну складову. Застосування податку на додану вартість направлене на вилучення абсолютної ренти, податку на прибуток – диференціальної ренти. Так реалізується механізм прихованих вилучень природної ренти від підприємств вугільного сектора.
Система платежів у сфері природокористування включає рентні та ресурсні платежі, але недосконалість законодавства у цій сфері не дозволяє чітко розмежувати елементи цієї системи. Так, збір за спеціальне використання природних ресурсів, який включає до свого складу платежі за надра і воду, виходячи з існуючих характеристик, можна віднести до обох перерахованих категорій, що, по суті, ускладнює виявлення і розрахунок його рентної особливості. Аналіз показав, що рентно-податкові відрахування складають близько 15% від величини нарахованих податкових зобов'язань і в умовах напруженої податкової ситуації в галузі виступають додатковим податковим навантаженням на вуглевидобувну галузь, що вимагає державної підтримки за фактом вичерпання гірничих родовищ. Декларована державним законодавством знижка за вичерпання надр залишається поза сферою її застосування.
Як показав проведений аналіз податкового регулювання вугільної промисловості, основними методами податкового субсидування вугільної промисловості виступають амортизаційна політика та політика надання державної підтримки, регулюючі базу оподаткування при обчисленні податку на прибуток.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок