Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ / сторінка 8

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Виходячи з цього розроблено пропозиції щодо формування системи податкових пільг у контексті непрямого субсидування залежно від виробничої стадії відпрацювання запасів вугілля, а також наведено їх основні економічні характеристики:
на ранній стадії, ураховуючи економічний ризик при розробці нових горизонтів, недостатність власних та інвестиційних коштів запропоновано нульову ставку оподаткування, державне субсидування відсотків за видаваними банками кредитами;
на середній, що характеризується максимальними обсягами видобутку, інтенсивним використанням гірничошахтного і гірничо-транспортного устаткування, необхідністю ресурсів нової техніки, – амортизаційну премію, прискорену амортизацію для шахтного устаткування, списання витрат, пов'язаних із розвідуванням і оснащенням місць видобутку, котрі виявилися безперспективними, а також витрат на НДДКР, які не дали позитивного результату;
на пізній, що пов’язана зі зростанням витрат на проведення і підтримку гірничих виробок, на вентиляцію, водовідлив, транспортування, розробкою важко видобувних запасів вугілля, – знижку за вичерпання надр;
на затухаючій стадії, що характеризується повним відпрацюванням запасів, необхідністю відкриття нових горизонтів, – нульову ставку оподаткування.
Акумуляція вивільнених від перерахування до державного бюджету коштів за допомогою застосовування системи податкових пільг має проводитися у фонді розвитку виробництва на рівні кожного окремого державного підприємства в напрямах поточного та перспективного розвитку.
Таким чином, структурні елементи розробленого механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості тісно взаємозв'язані й реалізуються за допомогою податкової стратегії, яка виступає складовою частиною державної податкової політики і повинна бути направлена на стимулювання підприємств вугільної промисловості, які мають стратегічну значущість для національної економіки. У запропонованому підході до формування механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості диференційований підхід в оподаткуванні обумовлений показниками ефективності діяльності шахт, а пільгове регулювання – виробничою стадією відпрацювання запасів вугілля.
Рис. 3. Структурна схема механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості
ВИСНОВКИ
Основна концепція виконаного дослідження полягає в розробці підходів до розв’язання задачі забезпечення ефективного функціонування вугільної промисловості.
У дисертаційній роботі виконано теоретичне узагальнення й запропоновано нове вирішення наукової задачі із формування механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості із метою його оптимального впливу на базову галузь української економіки.
Результати дослідження дозволили сформулювати такі висновки:
1. Обґрунтовано, що податкова стратегія має відповідати критерію ефективності й не порушувати економічних стимулів до виробництва, ураховувати пріоритетність вугільної галузі й будуватися відповідно до її специфічних особливостей (складність гірничо-геологічних умов видобутку вугілля, низький технічний рівень, специфічний характер відтворювальних процесів, високий рівень витрат трудових і матеріальних ресурсів).
2. На основі аналізу потенційних можливостей залучення додаткових фінансових ресурсів для підприємств вугільної промисловості в умовах браку коштів державної підтримки встановлено, що разом із прямими формами державного регулювання важливого значення набувають заходи непрямого впливу на економічні процеси. Розроблено положення щодо застосування методів непрямого субсидування, які компенсують брак коштів державної підтримки та знижують зустрічні фінансові потоки в державному бюджеті.
3. Запропоновано послідовність податкового аналізу на підприємстві й визначено основні етапи його проведення. Виходячи з аналізу впливу діючої системи оподаткування на ефективність роботи вуглевидобувних підприємств визначено, що податкове навантаження для підприємств вугільної промисловості збільшується на величину рентно-ресурсних платежів, що пов'язано з рентоутворюючою особливістю цих підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ПОДАТКОВО- СУБСИДІАРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок