Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ МАШИНОБУДІВНИХ КОНСТРУКЦІЙ

МЕТОД РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ МАШИНОБУДІВНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Назва:
МЕТОД РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ МАШИНОБУДІВНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
УДК 539.3
Боронко Олег Олександрович
МЕТОД РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ МАШИНОБУДІВНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Спеціальність 05.02.09 - динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Динаміка і міцність машин та опір матеріалів” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:

|
Доктор технічних наук, професор
Бабенко Андрій Єлисейович,
Національний технічний університет
України “КПІ”, проф. кафедри динаміки і міцності машин та опору матеріалів.
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор
Хільчевський Володимир Васильович,
Національний технічний університет
України “КПІ”, проф. кафедри лазерної технології, конструювання машин та матеріалознавства;
доктор технічних наук, професор
Рассказов Олександр Олегович,
Національний транспортний університет, зав. кафедри теоретичної та прикладної механіки;
доктор технічних наук, професор
Луговий Петро Захарович,
Інститут механіки імені С.П. Тимошенка НАН України, головний науковий спеціаліст.
Провідна установа: | Інститут проблем міцності НАН України імені Г.С. Писаренка, відділ коливань і надійності.
Захист відбудеться “23” червня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.01 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, корпус 1, ауд. 166.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: м. Київ, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий “ 23 ” травня 2003 р.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор |
Шукаєв С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі експлуатації машинобудівні конструкції, як правило, зазнають інтенсивних вібраційних навантажень. І це визначає необхідність проводити дослідження їх коливань. Такі коливання створюють пряму загрозу міцності дискових пил, валів, турбінних лопаток та інших елементів машинобудівних конструкцій. Коливання здатні порушити нормальні умови експлуатації і вже неодноразово приводили до аварій і катастроф. Наприклад, вібрації верстатів і ріжучого інструменту не тільки заважають досягненню необхідної чистоти обробки деталі, а й досить часто ведуть до поломки ріжучого інструменту. Тому тільки з врахуванням коливань можна обрати оптимальні параметри конструкції та режими роботи машини віддалені, наскільки це можливо, від критичних режимів, які є небезпечними .
Всі механічні об’єкти, які використовуються в сучасних машино- та приладобудуванні і в ракетній космічній техніці моделюються стержнями і стержневими системами, масивними тілами, багатозвязаними пластинами та просторовими пластинчато-оболонковими конструкціями в різноманітних комбінаціях.
Аналітичні методи розрахунку коливань подібних конструкцій, як правило, не відбивають з необхідно точністю картину дійсного становища. Тому необхідно розвивати універсальні і ефективні чисельні методи для розрахунку прикладних задач, які б дозволили визначити оптимальні параметри елементів конструкцій або інструментів, які знаходяться під дією інтенсивних вібраційних навантажень.
Серед чисельних методів, на які спираються розрахунки коливань найбільше поширеними на теперешній час є метод скінченних різниць (МСР), метод скінченних елементів (МСЕ) та метод граничних елементів (МГЕ). Однак у кожного з них є власні певні недоліки. Для багатьох елементів машинобудівних конструкцій, які мають складну геометричну форму, використовувати рівномірну сітку МСР недоцільно. Оскільки будемо мати або велику кількість невідомих або недостатню точність визначення шуканих величин в місцях різкої зміни геометричної форми. Тому необхідно використовувати нерівномірну сітку, що дуже ускладнює структуру різницевих операторів і не дозволяє раціонально автоматизувати розрахунки та процес проектування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОД РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ МАШИНОБУДІВНИХ КОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок