Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи системи стабілізації руху вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини

методи системи стабілізації руху вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини

Назва:
методи системи стабілізації руху вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний АВІАЦІЙНИЙ університет


іволгіна тетяна олександрівна
УДК 531.7
методи системи стабілізації руху вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини
Спеціальність 05.13.03 – Системи та процеси керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних технологій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
КВАСНІКОВ Володимир Павлович, Національний авіаційний університет, професор кафедри інформаційних технологій
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
ШУТКО Микола Олександрович, Національний авіаційний університет, професор кафедри аеронавігаційних систем
доктор технічних наук
ЧІКОВАНІ Валерій Валеріанович,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інналабс Ю.А.", начальник відділу гіроскопів
Захист відбудеться "31" січня 2008 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, НАУ, корп. №1, мультимедійна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
Автореферат розісланий “20грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н, доц., с.н.с. С.В. Павлова Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку промислового виробництва висуває підвищені вимоги до проектування, експлуатації складних технічних об’єктів та технологічних процесів, а також до їх управління. Роль вимог до ефективності застосування різного виду технічних об’єктів привів до необхідності автоматизації їх систем контролю.
Для повного контролю деталей все більше застосування знаходять координатні вимірювальні машини (КВМ) – широкоуніверсальний, автоматичний, достатньо гнучкий засіб контролю. Абсолютна неодмінна умова працездатності будь-якої КВМ – це її стійкість, тобто здатність повертатись до заданого рівноважного стану після усунення збурень, які виводять її з цього стану.
В багатьох випадках поведінка КВМ залежить від внутрішніх та зовнішніх дій, які неможливо або складно врахувати при побудові законів управління. При цьому відчувається потреба в розширенні розуміння цілей управління, збільшенні практичного значення врахування в математичних моделях параметричних та постійно діючих збурень, а також структурних невизначеностей.
В галузі створення систем стабілізації і управління КВМ, що знаходяться в процесі експлуатації під дією багатьох дестабілізуючих факторів, вирішення питань досягнення найвищої якості (як правило, найвищої точності стабілізації) базується на використанні наукових підходів та алгоритмів оптимального проектування таких систем, методів сучасної теорії управління і має важливе значення при розробці КВМ.
В існуючих КВМ програмно-математичне забезпечення не передбачає та не забезпечує автоматизований обхід вимірювальним наконечником контуру; відсутній прогнозований розрахунок точності вимірювання деталі. Засоби контролю, які застосовуються в даний час, не завжди відповідають сучасним вимогам, що пред'являються до точності і достовірності результатів вимірювань, тому найшвидше впровадження нових засобів контролю, зокрема з використанням еталонних моделей, є надзвичайно актуальним.
Вивчення впливу неврахованих дій на планований рух, визначення умов обмеженості та стійкості збурених фазових траєкторій, побудова корегуючого управління, параметрична оптимізація є важливими етапами при моделюванні та проектуванні КВМ. У зв'язку із зростаючою необхідністю підвищувати точність і швидкодію вимірювання складних просторових поверхонь з мінімальною похибкою проблема підвищення точності і швидкодії КВМ, зокрема проблема стабілізації її руху, є досить актуальною.
Найбільш вагомі результати в теорії стабілізації, що займається постановками та розробкою методів розв’язання задач стабілізації, були одержані на основі теорій стійкості Ляпунова та оптимального управління В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: методи системи стабілізації руху вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок