Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА, ДОСЛІДЖЕННЯ І МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВИТИСНЕННЯ РОЗПЛАВУІЗ ЛИВНИКОВО – ЖИВЛЮЧОЇ СИСТЕМИ У ВИЛИВОК

РОЗРОБКА, ДОСЛІДЖЕННЯ І МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВИТИСНЕННЯ РОЗПЛАВУІЗ ЛИВНИКОВО – ЖИВЛЮЧОЇ СИСТЕМИ У ВИЛИВОК

Назва:
РОЗРОБКА, ДОСЛІДЖЕННЯ І МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВИТИСНЕННЯ РОЗПЛАВУІЗ ЛИВНИКОВО – ЖИВЛЮЧОЇ СИСТЕМИ У ВИЛИВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
СЕЛІВЬОРСТОВ ВАДИМ ЮРІЙОВИЧ
УДК 621.746.554:621.771.07-412:621.746.464
РОЗРОБКА, ДОСЛІДЖЕННЯ І МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВИТИСНЕННЯ РОЗПЛАВУ
ІЗ ЛИВНИКОВО – ЖИВЛЮЧОЇ СИСТЕМИ У ВИЛИВОК
05.16.04 – Ливарне виробництво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ливарного виробництва Національної металургійної академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Хричиков Валерій Євгенович,
Національна металургійна академія України,
професор кафедри ливарного виробництва.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бубликов Валентин Борисович,
Фізико-технологічний інститут металів
та сплавів НАН України,
завідувач відділом високоміцних
і спеціальних чавунів;
- кандидат технічних наук, доцент
Сиропоршнєв Леонід Миколайович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри “Ливарне виробництво чорних
та кольорових металів”.
Провідна установа: Запорізький державний технічний університет, кафедра
“Машини та технологія ливарного виробництва”
Захист відбудеться " 26 " червня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.12 при Національному технічному університеті України "КПІ" за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, НТУУ "КПІ", ІФФ, корпус №9, ауд. 203, тел. 441-14-67.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "КПІ" за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, НТУУ "КПІ".
Автореферат розісланий "25" травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Федоров Г.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв'язку з гострим сировинним дефіцитом матеріалів та енергоносіїв, високою їхньою вартістю, проблема зменшення непродуктивних витрат металу, у тому числі на ливниково-живлючу систему (ЛЖС) при виробництві виливків з чавуна та сталі залучає все більшу увагу технологів і дослідників. Тому існує потреба в нових технологічних рішеннях, що забезпечують підвищення виходу придатного литва при мінімальних витратах на їхнє вбудовування в чинний технологічний процес.
Наукові основи вивчення ливниковых систем були закладені у 30-х роках ХХ сторіччя. Подальші дослідження дозволили встановити основні закономірності, що були використані при конструюванні та розрахунку ЛЖС для всіх основних ливарних сплавів.
Одним з найбільш поширених типів ЛЖС, широко використовуваних у ливарному виробництві, є сифонна система підводу металу. Такий підвод застосовують для одержання масивних виливків з високими службовими властивостями, для заливання більшої частини чавунних прокатних валків. При цьому на Дніпропетровському та Лутугинському заводах прокатних валків щорічно на ЛЖС витрачається 1200т високоякісного чавуну на суму ~ 4000000 гривень (у цінах за 1998р.) з врахуванням вартості вороття, а витрати металу на ЛЖС злитків із спокійних марок сталі тільки на ОАО "Дніпропетровський металургійний завод ім. Г.І. Петровського" складає 2685т на рік, що у вартісному вираженні - більш ніж 770000 гривень.
Роботу виконано відповідно до Державної дослідної науково-технічної програми 0401 Держкомітету з науки і інтелектуальної власності України "Ресурсозберегаючі та екологічно чисті процеси і технології в металургії та ливарному виробництві" (проект 04.03.02/003К-95).
Мета й завдання досліджень. Мета роботи - одержання науково обгрунтованих результатів, що забезпечують розробку нової технології газодинамічного витиснення рідкого металу з ливниково-живлючої системи у виливки і рішення актуальної задачі ливарного виробництва - зменшення непродуктивних витрат металу.
Для досягнення поставленої цілі необхідно вирішити такі задачі: визначити технологічні можливості здійснення процесу газодинамічного витиснення розплаву з сифонної ЛЖС; встановити основні засоби підвищення тиску в ЛЖС та визначити склад речовин, при нагріванні яких виділяється достатній обсяг газу для ефективного впливу на розплав; розробити конструкції устроїв, що забезпечують герметизацію ЛЖС від навколишнього середовища, введення газу і наступне витиснення розплаву у виливок; встановити термочасові режими реалізації нового процесу, що враховують різноманітні розміри сифонної ЛЖС, теплофізичні властивості матеріалу форми та сплаву, а також тривалість заливання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА, ДОСЛІДЖЕННЯ І МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ГАЗОДИНАМІЧНОГО ВИТИСНЕННЯ РОЗПЛАВУІЗ ЛИВНИКОВО – ЖИВЛЮЧОЇ СИСТЕМИ У ВИЛИВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок