Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ ДОВГОВІКОВИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНТЕНСИВНОСТІ УДОБРЕННЯ Й ВИКОРИСТАННЯ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ ЗАХІДНОГО

ПРОДУКТИВНІСТЬ ДОВГОВІКОВИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНТЕНСИВНОСТІ УДОБРЕННЯ Й ВИКОРИСТАННЯ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ ЗАХІДНОГО

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ ДОВГОВІКОВИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНТЕНСИВНОСТІ УДОБРЕННЯ Й ВИКОРИСТАННЯ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ ЗАХІДНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Українська академія аграрних наук
Інститут кормів
ДЕМЧИШИН НАТАЛІЯ БОГДАНІВНА
УДК 633.2.031:631.816:631.816.1
ПРОДУКТИВНІСТЬ ДОВГОВІКОВИХ ТРАВОСТОЇВ
ЗАЛЕЖНО ВІД ІНТЕНСИВНОСТІ УДОБРЕННЯ Й ВИКОРИСТАННЯ
В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ ЗАХІДНОГО
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Вінниця – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в лабораторії кормовиробництва Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН протягом 1990-2005 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Ярмолюк Михайло Тимофійович,
Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН,
головний науковий співробітник лабораторії кормовиробництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Макаренко Петро Савелійович,
Вінницький державний аграрний університет, професор кафедри
кормовиробництва, луківництва й сільськогосподарської меліорації
 
доктор сільськогосподарських наук, професор,
Боговін Анатолій Власович,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”, головний науковий
співробітник лабораторії луківництва
 
Захист відбудеться “24”січня 2008 р. о 12 годині на засіданні спільної спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 Вінницького державного аграрного університету та Інституту кормів УААН за адресою: 21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеках Вінницького державного аграрного університету за адресою: 21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3, та Інституту кормів УААН за адресою: 21100, м. Вінниця, пр-кт Юності, 16.
Автореферат розіслано “22” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.В.Материнський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Виробництво кормів як основний фактор успішного розвитку тваринництва є важливим напрямом сільського господарства, бо від нього залежить забезпеченість населення високоякісними продуктами харчування.
Розширення і розвиток кормової бази сільськогосподарського виробництва є особливо актуальним в умовах Лісостепу західного, де природно-кліматичні умови найбільш сприятливі для вирощування багаторічних трав, а родючі ґрунти низинних і заплавних лук дають змогу отримувати високі їх врожаї.
Аналіз сучасного стану розвитку лучного кормовиробництва в Західній Україні свідчить про те, що за період 1990-2005 рр. збільшилися площі під природними кормовими угіддями. Зараз вони становлять 1,7 млн га, але їх продуктивність залишається низькою (10-15 ц/га кормових одиниць), а багато питань щодо технологій створення і використання довговікових травостоїв недостатньо відпрацьовано. Наявні технології не повністю враховують еколого-біологічні і фітоценотичні фактори, способи прогнозування й управління продуктивністю сіяних травостоїв, дози і співвідношення добрив, їх оптимальний розподіл та доцільні режими використання.
У зв’язку з цим виникає потреба в розробці таких технологічних заходів зі створення високопродуктивних культурних лучних травостоїв, які б максимально враховували не тільки природні, кліматичні та господарські умови, але й були економічно вигідні й екологічно безпечні.
Актуальність теми. Розробці наукових основ створення та раціонального використання високопродуктивних лучних угідь у різні часи приділили багато уваги досвідчені вчені-луківники (Г.С.Кияк, М.В.Куксін, А.В.Боговін, П.С.Макаренко, М.Т.Ярмолюк, Я.І.Мащак, В.Г.Кургак). Проте сучасний стан наукового обґрунтування інтенсивного використання низинних лук Лісостепу західного вимагає оцінки динаміки формування рослинного покриву залужених довговікових травостоїв, їх видової структури, продуктивності та якості корму залежно від різних рівнів удобрення та режимів використання. Не проаналізованим залишається вплив мінерального удобрення на біо- та екоморфологічну структуру довговікових травостоїв. Потребують вивчення мобілізаційно-іммобілізаційні процеси перетворення азотовмісних сполук у лучній дернині за різних рівнів азотного підживлення та різних способів розподілу цього азоту протягом вегетаційного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ ДОВГОВІКОВИХ ТРАВОСТОЇВ ЗАЛЕЖНО ВІД ІНТЕНСИВНОСТІ УДОБРЕННЯ Й ВИКОРИСТАННЯ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ ЗАХІДНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок