Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ підготовчих ВИРОБОК В УМОВАХ великих деформацій порід підошви (на прикладі шахти ім. В.М. Бажанова)

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ підготовчих ВИРОБОК В УМОВАХ великих деформацій порід підошви (на прикладі шахти ім. В.М. Бажанова)

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ підготовчих ВИРОБОК В УМОВАХ великих деформацій порід підошви (на прикладі шахти ім. В.М. Бажанова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Мартовицький Артур Володимирович
УДК 622.261.2
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
СТІЙКОСТІ підготовчих ВИРОБОК В УМОВАХ
великих деформацій порід підошви
(на прикладі шахти ім. В.М. Бажанова)
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпро-петровськ).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Бузило Володимир Іванович,
професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, доцент
Борщевський Сергій Васильович,
доцент кафедри будівництва шахт та підземних споруд Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: | Криворізький технічний університет, кафедра будівельних геотехнологій.
Захист дисертації відбудеться “09червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розіслано “____” _________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | О.В. Солодянкін
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі вугільна промисловість залишається найважливішою складовою паливно-енергетичного комплексу України. Значні запаси вугілля, розвинена інфраструктура регіонів, висококваліфіковані кадри дозволяють забезпечити енергетичну безпеку держави. Крім тепло- і електроенергетики однією з найбільш важливих галузей, що споживає вугілля, є металургія, у якій вугілля – це невід’ємний основний компонент коксохімічного виробництва.
Видобуток коксівного вугілля в Україні зосереджений на шахтах Центрального району Донбасу, який характеризується великими глибинами ведення гірничих робіт, складними гірничо-геологічними умовами. Одними з найбільш небезпечних серед них є значна метанообільність пластів вугілля, а також небезпека реалізації газодинамічних явищ.
Ці обставини, з одного боку, призводять до істотного погіршення стану підготовчих виробок, що експлуатуються в зоні впливу очисних робіт, а з іншого боку – вимагають якісного й безперебійного провітрювання вибоїв лав таких шахт. Тому забезпеченню експлуатаційного стану підготовчих виробок, що беруть участь у провітрюванні лав викидонебезпечних пластів, приділяється на шахтах Центрального району Донбасу особлива увага.
Не є виключенням і шахта ім. В.М. Бажанова (ВП “Шахтоуправління ім. В.М. Бажанова” ДП “Макіїввугілля”). Для зниження витрат на підтримку виймальних штреків в умовах комбінованої системи розробки, що застосовується на шахті, практикується проведення цих виробок слідом за лавою, при цьому їх підтримування й експлуатація відбувається у розвантаженій зоні поза лавою.
Однак, як показує досвід ведення гірничих робіт на шахті ім. В.М. Бажанова, застосування подібних заходів охорони і підтримки виймальних штреків не знімає задачі забезпечення їх стійкості: спостерігається значне (понад 1,0 м) здимання порід підошви, що вимагає проведення кількаразових підривок спучених порід із використанням на цих роботах значних людських, матеріальних і фінансових ресурсів.
Таким чином, способів охорони для забезпечення стійкості підготовчих виробок, що використовуються на шахті, виявляється недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ підготовчих ВИРОБОК В УМОВАХ великих деформацій порід підошви (на прикладі шахти ім. В.М. Бажанова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок