Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВНУТРІШКІЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВНУТРІШКІЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВНУТРІШКІЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДИМИТРІЄВ Андрій Степанович
УДК 371,11(477)”192/193”
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВНУТРІШКІЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Хриков Євген Миколайович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, Інститут післядипломної освіти, директор.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор Алфімов Валентин Миколайович, Донецький національний університет, завідувач кафедри управління освітою, директор ліцею;
- кандидат педагогічних наук, доцент Сорочан Тамара Михайлівна, Луганський інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 17 червня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 17 травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес реформування сучасної школи України поставив перед педагогікою складні проблеми. Умовою розв’язання їх дослідниками є осмислення і використання у практиці прогресивних ідей минулого з погляду сьогодення. Тому так актуальні дослідження з історії педагогіки, адже саме їх результати призначені істотно поліпшити та оптимізувати процес створення національної системи освіти в Україні, сприяти ефективному проведенню педагогічного процесу в школі.
Однією з важливих складових педагогічної науки і практики є управління педагогічними системами. У зв'язку з радикальними змінами у соціально-освітньому просторі України відбувається процес формування цілісної теорії управління навчальними закладами, що відповідає новій педагогічній парадигмі. Але будь-які реформи та трансформації повинні враховувати попередній досвід, здобутки, прогресивні ідеї, щоб не повторювати вже зроблених помилок, використовувати позитивне для подальшого руху вперед. Тому актуальним є аналіз й узагальнення особливостей розвитку теорії внутрішкільного управління на різних історичних етапах. Вибір історичного періоду (друга половина ХХ століття) був обумовлений суперечливістю та неоднозначністю загальних оцінок цього періоду історії освіти України. З одного боку, це період зростання стагнаційних та кризових тенденцій, поширення формалізму та бюрократизму в управлінні системою освітою та школою, з іншого – це період виникнення та практичної перевірки багатьох новаторських ідей у теорії управління закладами середньої освіти.
За останні роки школа України пройшла значний шлях від одноманітності, унітарності до варіативності, різноманітності. Все більше набуває силу ідея підпорядкування процесу освіти завданням виховання дитини, з’явилося багато інноваційних навчальних закладів, відбувається оновлення та вдосконалення змісту освіти та виховання, модифікація форм та методів навчальної та виховної роботи, в шкільне життя запроваджуються демократичні засади. Утвердження цих прогресивних тенденцій розвитку школи значною мірою залежить від засад внутрішкільного управління.
Але численні факти свідчать про те, що існує певне протиріччя між новими завданнями школи, тенденціями її розвитку та масовою традиційною практикою навчально-виховного процесу. Внутрішкільне управління не завжди виконує завдання, обумовлені трансформацією зовнішніх умов функціонування школи в конкретне педагогічне середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ВНУТРІШКІЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок