Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ ПО ВДОСКОНАЛЕННЮ СИСТЕМИ ПНЕВМОПОСТАЧАННЯ ГІРНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ

НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ ПО ВДОСКОНАЛЕННЮ СИСТЕМИ ПНЕВМОПОСТАЧАННЯ ГІРНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ

Назва:
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ ПО ВДОСКОНАЛЕННЮ СИСТЕМИ ПНЕВМОПОСТАЧАННЯ ГІРНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,70 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МіністерствО освіти і науки України
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Замицький Олег Володимирович
УДК622.44:622.234.6
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ
ПО ВДОСКОНАЛЕННЮ СИСТЕМИ ПНЕВМОПОСТАЧАННЯ ГІРНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ
Спеціальність 05.05.06 – Гірничі машини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Кривий Ріг–2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
Трегубов Віталій Анатолійович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою теплоенергетики.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Малєєв Віктор Борисович,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою теоретичної механіки;
доктор технічних наук, професор
Сокур Микола Іванович,
Кременчуцький державний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою маркетингу;
доктор технічних наук, професор
Бельмас Іван Васильович,
Дніпродзержинський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою обладнання харчового
виробництва.
Провідна організація: Інститут геотехнічної механіки ім М.С.Полякова Національної академії наук України, відділ вібропневмотранспортних систем і комплексів, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “12” квітня 2007 р. о 1030 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.03 Криворізького технічного університету за адресою: 50002, Україна, м. Кривій Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, Україна, м. Кривій Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розіслано “9” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент М.П.Тиханський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна технологія підземного видобутку руд України значною мірою базується на використанні гірничого обладнання з пневматичним приводом, що обумовлює залежність його показників і характеристик від джерела стислого повітря. Стабільність і якість пневмопостачання гірничого обладнання в істотній мірі обумовлюється ефективністю охолодження стисненого повітря в турбокомпресорах. При експлуатації турбокомпресорів у шахтних умовах відбувається постійне прогресуюче забруднення теплообмінних поверхонь повітроохолоджувачів, що супроводжується погіршенням охолодження стисненого повітря. Це пов'язано з інтенсивним утворенням накипу на внутрішній поверхні труб повітроохолоджувачів через високу мінералізацію води в циркуляційній системі водопостачання турбокомпресорів, а також з утворенням пило-мастильного пригару на зовнішній поверхні труб і оребріння внаслідок роботи на забрудненому промисловими викидами й кварцитовим пилом повітрі. Підвищенню температури стисненого повітря сприяє також недостатньо ефективне охолодження циркуляційної води в градирні. При цьому зростання температури повітря на виході із проміжних повітроохолоджувачів (ППО) усього на 10С приводить до зниження продуктивності шахтного турбокомпресора на 2–4%, питомі витрати електроенергії зростають на 1,5–2%. Внаслідок цього зменшується тиск стисненого повітря в шахтних пневматичних мережах і на пневмоприводах гірничого обладнання, що значно знижує його продуктивність. Збільшення температури повітря після кінцевих повітроохолоджувачів переносить точку інтенсивного випадання конденсату в магістральних трубопроводах далі від місця установки вологовідділювачів. Це приводить до попадання вологи в пневмоприводи гірничого обладнання й передчасному виходу його з ладу.
Відомі способи зниження утворення накипу, такі як зм'якшення або магнітна обробка води, не отримали широкого розповсюдження через недостатню ефективність.
Обстеженням шахтних компресорних станцій Кривбасу встановлено, що через забруднення теплообмінних поверхонь період безперервної експлуатації повітроохолоджувачів між очистками не перевищує 1–2 місяці, а температура повітря після повітроохолоджувачів у середньому завищена на 40–65С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ ПО ВДОСКОНАЛЕННЮ СИСТЕМИ ПНЕВМОПОСТАЧАННЯ ГІРНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок