Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН

ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бобрицький Віталій Миколайович
УДК 621.891:631.31
ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН
Спеціальність 05.02.04 – тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кіровоградському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Аулін Віктор Васильович,
Кіровоградський національний технічний університет, професор кафедри "Експлуатація та ремонт машин".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мнацаканов Рудольф Георгійович,
Національний транспортний університет,
професор кафедри "Виробництво,
ремонт та матеріалознавство";
кандидат технічних наук, доцент
Гупка Богдан Васильович,
Тернопільський державний технічний
університет ім. І.Пулюя,
доцент кафедри "Технологія машинобудування".
Захист відбудеться "26" жовтня 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова,1, аудиторія 333.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий "20" вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.К.Грищук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Деталі робочих органів ґрунтообробних машин (РОГМ) не виробляють запланованого ресурсу через інтенсивне абразивне зношування робочих поверхонь в технологічному середовищі – ґрунті.
Неминуче, передчасне й нерівномірне зношування різальних елементів (РЕ) приводить до втрати первинної форми деталей і різальних елементів, необхідної для якісного виконання технологічних операцій обробітку ґрунту. Внаслідок затуплення РЕ збільшується тяговий опір ґрунтообробних машин, що негативно впливає на енергоємність процесів, збільшення витрат паливно-мастильних матеріалів й виникає потреба в додатковому заточуванні або заміні зношених деталей. Сукупність зазначених факторів обумовлює зниження економічної ефективності використання ґрунтообробних агрегатів і збільшення собівартості продукції рослинництва, що є вельми негативним в сучасних умовах ринкових відносин.
Підвищення надійності деталей РОГМ, вибір оптимальної технології їх зміцнення потребує ретельних досліджень механізму абразивного зношування РЕ, який достатньо складний і на сьогодні остаточно не розкритий. Питання керування абразивною зносостійкістю розглядається однобічно й направлене, в основному, на підвищення фізико-механічних властивостей поверхонь тертя. Вся увага дослідників сконцентрована на методах зміцнення і формування зносостійких покриттів.
Комплексний підхід до вирішення зазначених проблем з урахуванням закономірностей зміни форми РЕ РОГМ в процесі тертя і зношування, ефекту їх самозагострювання, його оцінки і умов реалізації при використанні концентрованих потоків енергії для їх зміцнення при виготовленні є безумовно актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відповідності до державної цільової програми №062 "Програма виробництва технологічних комплексів машин та обладнання для агропромислового комплексу" на 1998 – 2005 р.р. (постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. №403, від 11 квітня 2001 р. №350); плану науково-дослідних робіт Кіровоградського національного технічного університету за тематикою "Розробка та впровадження нових технологій у виробництві та ремонті сільськогосподарської техніки" на 1995-2005 р.р. і держбюджетної теми "Підвищення зносостійкості деталей і спряжень СГТ композиційними покриттями та матеріалами", держреєстрація №104U000633 на протязі 2003-2005 р.р.
Мета та задачі дослідження. Метою даної дисертаційної роботи є підвищення зносостійкості різальних елементів робочих органів ґрунтообробних машин лазерними технологіями з реалізацією ефекту самозагострювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок