Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛЬВАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО В ПОДІЛЬСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У XVIII ст.

ФІЛЬВАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО В ПОДІЛЬСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У XVIII ст.

Назва:
ФІЛЬВАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО В ПОДІЛЬСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ОВСІНСЬКИЙ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 94 (438) "17"
ФІЛЬВАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО В ПОДІЛЬСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У XVIII ст.
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
ЛЬВІВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов'янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Крикун Микола Григорович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри історії слов'янських країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії
кандидат історичних наук
Вінниченко Олексій Олександрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри давньої історії України та архівознавства
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України
Захист відбудеться 31 березня  р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 28 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук |
Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розвитку демократичних процесів в країнах Центрально-Східної Європи було зламано чимало існуючих стереотипів, переосмислено багато подій та явищ їхньої історії. Однак за нових можливостей, що відкрилися перед дослідниками, зменшилася зацікавленість українських та польських істориків соціально-економічною та аграрною проблематикою Речі Посполитої ХVIIIт. Відтак, основним "кістяком" у сфері вивчення аграрних відносин цього періоду й надалі залишаються дослідження 50-60-х років XX ст. з притаманним їх часові посиленим акцентом на соціальні протиріччя, але і таких робіт в українській історичній науці недостатньо.
На українських землях, що у ХVIII ст. входили до складу Речі Посполитої, зокрема у Подільському воєводстві, панівною формою господарювання був фільварок – основний продукційний верстат шляхетського і магнатського господарства. За схемами, визначеними на початку XX ст. фундаторами соціально-економічного напрямку історії Польщі, на прикладі маєтків декількох подільських магнатів дослідниками створювалася інтегральна, середньостатистична (й частково ідеалізована) картина функціонування магнатського господарства. В дійсності ж рівень господарювання та, іноді, й галузеве спрямування того чи іншого фільваркового господарства, відомості про яке досліджувалися, були різними. На сьогодні перегляду й свіжого погляду на проблему потребують основні аспекти продуктивного циклу фільварку, взаємовплив основних форм ренти, соціальні відносини між панським двором та підданими селянами.
Дана кандидатська дисертація являє собою дослідження фільваркового господарства в окремо взятому маєтковому комплексі Подільського воєводства ХVIII ст.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно науково-дослідної теми "Історичні зв'язки зарубіжних слов'янських народів з Україною" та програм і наукових планів кафедри історії слов'янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета дисертаційного дослідження та основні завдання роботи визначені з урахуванням актуальності обраної теми та ступеня її наукової розробки. Мета дослідження полягає у якомога повнішому висвітленні на прикладі магнатського комплексу Жевуських, розташованого на території окресленого регіону, картини функціонування фільваркового господарства, динаміки розвитку основних його галузей (зернового господарства і тваринництва).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛЬВАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО В ПОДІЛЬСЬКОМУ ВОЄВОДСТВІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок