Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕГРАЦІЇ ЗНАНЬ ПРО СУСПІЛЬСТВО У ЗМІСТІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕГРАЦІЇ ЗНАНЬ ПРО СУСПІЛЬСТВО У ЗМІСТІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕГРАЦІЇ ЗНАНЬ ПРО СУСПІЛЬСТВО У ЗМІСТІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,23 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України
Арцишевська Маргарита Романівна
УДК 37.035
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕГРАЦІЇ ЗНАНЬ
ПРО СУСПІЛЬСТВО У ЗМІСТІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
13.00.09 - теорія навчання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: педагогічних наук, професор
Сиротенко Анатолій Йосипович,
головний науковий співробітник Інституту
проблем виховання АПН України
Офіційні опоненти: філософських наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Андрущенко Віктор Петрович,
директор Інституту вищої освіти АПН України
кандидат педагогічних наук, доцент
Булда Анатолій Андрійович,
доцент кафедри методики викладання історії та
суспільних дисциплін Національного педагогічного
університету ім. М.П.Драгоманова
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет
Імені В.Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться "22" лютого 2001р. о 14.00 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України
за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-Д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України ( 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д ).
Автореферат розіслано "20" січня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор М.П.Легкий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Швидкі зміни, що відбуваються останнім часом в суспільстві, а також постійне збільшення наукової інформації роблять надзвичайно актуальною проблему оновлення змісту освіти. Головними напрямками такого оновлення є, на думку спеціалістів, її гуманізація, гуманітаризація та інтеграція.
Проблема інтеграції змісту освіти набула особливо важливого значення у зв’язку з тим, що його оновлення передбачає включення в цей зміст не тільки нової інформації з традиційних шкільних предметів, й нових наук і галузей знань, які раніше не вивчалися в школі. Таке розширення змісту освіти не може здійснюватися чисто механічно, шляхом простого додавання до вже існуючих нових навчальних курсів і предметів, бо це може призвести до ще більшого перевантаження учнів, яке і так є надмірним. Лише частково може бути розв’язана ця проблема за рахунок перерозподілу часу між традиційними і новими навчальними предметами, ще меншою мірою - шляхом заміни одних навчальних предметів іншими. Тому суперечність, яка існує і весь час загострюється між обмеженістю навчального часу і обсягом матеріалу, який може бути засвоєний учнями за цей час, з одного боку, і постійним зростанням обсягу наукової інформації, - з іншого, може бути подолана лише шляхом ущільнення цієї інформації, її відповідної інтеграції. Не випадково у Законі України “Про освіту” та “Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття)” наголошується на необхідності створення і запровадження інтегрованих шкільних курсів.
Проблема інтеграції змісту освіти розглядалася ще з часів Яна Амоса Коменського, але її систематичне дослідження почалося лише в другій половині ХХ століття. У колишньому СРСР розглядом цієї проблеми займалися такі відомі педагоги, як В.В.Давидов, І.Я.Лернер, В.О.Онищук, В.Ф.Паламарчук, М.М.Скаткін, В.О.Сухомлинський та деякі інші. В зарубіжній педагогіці ця ж проблема досліджувалася Р.Дж.Канвейем, В.М.Кніппом, М.Ліпманом, Г.Метьюзом, Д.Л.Текером у США, Л.Сміт і В.Раепером в Англії, Х.-Л.Фрезе в Німеччині, М.Тоззі у Франції та іншими.
В останні десятиліття розробкою проблеми інтеграції змісту шкільної освіти активно займалися українські педагоги В.П.Андрущенко, О.В.Бабкіна, Н.М.Бібік, С.У.Гончаренко, М.М.Закович, В.Р.Ільченко, С.Ф.Клепко, О.М.Мащенко, В.Ф.Моргун, Е.Л.Носенко, І.Ф.Радіонова, В.А.Рижко, А.Й.Сиротенко, Т.С.Яценко та інші. Окремі питання цієї проблеми розглядалися також у працях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕГРАЦІЇ ЗНАНЬ ПРО СУСПІЛЬСТВО У ЗМІСТІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок