Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЗУНР-ЗОУНР (жовтень 1918 — червень 1919 рр.)

ФОРМУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЗУНР-ЗОУНР (жовтень 1918 — червень 1919 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЗУНР-ЗОУНР (жовтень 1918 — червень 1919 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,05 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У першому розділі "Історіографія та джерельна база дослідження" здійс
нено аналіз наукової історичної літератури з даної проблематики та роз
глянуто використані для написання дисертаційної роботи джерельні мат
еріали.


ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Павлишин Олег Йосифович
УДК 94(477.8).008 "1918/1919"
ФОРМУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЗУНР-ЗОУНР
(жовтень 1918 — червень 1919 рр.)
07. 00. 01 — історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів — 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Грицак Ярослав Йосипович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, директор
Інституту історичних досліджень
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий
співробітник Верстюк Владислав Федорович, Інституту історії України НАН України, завідувач відділу історії української революції 1917-1921 рр.
кандидат політичних наук Гон Максим Мойсейович, Рівненський економіко-гуманітарний інститут, доцент кафедри всесвітньої історії та філософії
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (м. Львів), відділ новітньої історії
Захист відбудеться 27 лютого 2001 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, , ауд. 337).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “26” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сухий О. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія української національної революції 1917-1921 рр. викликає сьогодні підвищений науковий та громадський інтерес. Причиною такої зацікавленості є той факт, що революція підсумувала динамічний розвиток національного руху кінця XIX — початку XX століть, стала якісним ступенем формування української нації. Водночас тогочасні революційні події на українських землях були ключовими і мали довготривалі наслідки для історії Східної і Центральної Європи.
Актуальність теми дослідження. Утворення та розбудова у 1918-1919 рр. Західно-Української Народної Республіки — Західної Області Української Народної Республіки (ЗУНР-ЗОУНР) були невід’ємною складовою українських визвольних змагань після закінчення Першої світової війни. Для глибшого розуміння характеру державотворення ЗУНР-ЗОУНР та включення його в ширший історичний контекст є необхідним ґрунтовне вивчення структури та особливостей функціонування системи національних інституцій. Актуальним науковим завданням в цьому напрямку є дослідження процесу формування та діяльності центральних і місцевих представницьких органів влади ЗУНР-ЗОУНР, які визначали соціальну базу і характер української революції.
Дана тема є маловивченою. Дотепер дослідники історії ЗУНР-ЗОУНР зосереджували основну увагу на подіях українсько-польської війни 1918-1919 рр., діяльності урядів та дипломатичних представництв. У дисертації здійснена спроба інтеґрації інституційної та соціальної історії західноукраїнської республіки на прикладі дослідження революційних процесів на центральному і низових рівнях. При чому дане питання розглядається у взаємозв’язку з основними тенденціями історичного розвитку національного руху. Такий підхід дозволяє робити висновки про державотворчий потенціал української революції на колишніх підавстрійських територіях й переосмислити місце та роль ЗУНР-ЗОУНР у національно-визвольних змаганнях ХХ століття. Дослідження даної проблеми становить не тільки наукове, але й громадсько-політичне значення — критичний аналіз державного будівництва ЗУНР-ЗОУНР сприятиме використанню його досвіду в умовах сучасної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЗУНР-ЗОУНР (жовтень 1918 — червень 1919 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок