Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ТОНЗИЛІТУ У ДІТЕЙ

ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ТОНЗИЛІТУ У ДІТЕЙ

Назва:
ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ТОНЗИЛІТУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ
ІМ. ПРОФ. О.С. КОЛОМІЙЧЕНКА
ОЛІЙНИК ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 616. 322-002- 085
ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ
ХРОНІЧНОГО ТОНЗИЛІТУ У ДІТЕЙ
14.01.19. – оториноларингологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2006
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Косаковський Анатолій Лук‘янович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоні атрії.
Науковий консультант:
Доктор медичних наук, професор Мельников Олег Феодосійович, Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України, завідувач лабораторії патофізіології та імунології.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Кіщук Василь Васильович, Вінницький медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України , завідувач кафедри оториноларингології.
Доктор медичних наук, професор Гарюк Григорій Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри оториноларингології.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра оториноларингології, м.Київ.
Захист відбудеться 21.04.2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 Інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий 16.03.2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Шидловська Т.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема хронічного тонзиліту через її медичну, соціальну, а за даними останніх років і загальнобіологічну значимість, не тільки не втратила своєї актуальності, але й отримала окреме спрямування в медіко-біологічній науці по оцінці ролі піднебінних мигдаликів в організмі, питаннях патогенезу тонзиліту, та створення патогенетичне обґрунтованих технологій ефективної терапії цього захворювання. За даними статистики від 2 до 15,8 % населення страждають на хронічні захворювання піднебінних мигдаликів (И.Б. Солдатов, 1990). Серед дитячого населення цей відсоток становить 8 - 15% (И. И. Щербатов, 1955), 12 - 15% (Б.В. Шевригин, 1985 ), 12 -13% (Т.І. Гаращенко, 2001), 11 – 12% (А.А. Лайко, 2004).
Безумовні докази активної участі піднебінних мигдаликів в реакціях системного імунітету, захисті слизових оболонок, надані за останні 15 років, сприяють більш стриманому підходу до оперативного лікування та пошуку нових, більш ефективних технологій консервативного лікування хворих на хронічний тонзиліт, що містять в собі немедикаментозні та медикаментозні методи, спрямовані на відновлення місцевого та системного імунітету, імунофізіологічних властивостей піднебінних мигдаликів.
Разом з тим, значну кількість хворих на хронічний тонзиліт складає контингент, який після проведеного лікування загострення хронічного тонзиліту, як правило, в умовах амбулаторії, продовжує хворіти, що призводить до частих рецидивів запального процесу в мигдаликах та виникненню ускладнень. Беручи до уваги, що причиною малоефективної терапії хронічного тонзиліту може бути нераціональне використання антибактеріальних засобів та неадекватність імунотерапії, було доцільним провести клініко-імунологічні дослідження у хворих з хронічним тонзилітом, у яких лікування загострень захворювання було недостатньо ефективним та розробити схему доліковування таких хворих з використанням імуномодуляторів нового покоління.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідної теми кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика “Захворювання верхніх дихальних шляхів та вуха у дітей” (державний регістраційний номер 0102U001134).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ТОНЗИЛІТУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок