Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В УПРАВЛІННІ ЦІНОВИМ РИЗИКОМ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В УПРАВЛІННІ ЦІНОВИМ РИЗИКОМ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В УПРАВЛІННІ ЦІНОВИМ РИЗИКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
ЛАКТІОНОВ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 330.131.7:339.172
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В УПРАВЛІННІ ЦІНОВИМ РИЗИКОМ
Спеціальність 08.07.05 - Економіка торгівлі та послуг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Внукова Наталія Миколаївна,
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, професор кафедри біржової, страхової та банківської справи.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Шевченко Анатолій Федорович,
Полтавський державний університет споживчої кооперації України Укоопспілки України, професор кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Сохацька Олена Миколаївна,
Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган –Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємств
Захист відбудеться “ 1 ” лютого 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 в Харківській державній академії технології та організації харчування за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд.45.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 61051 м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “ 27 ” грудня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Грінько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні перетворення в Україні, наслідком яких стало загальне поширення ринкових форм господарювання в різних галузях, зумовлюють запровадження ефективних способів здійснення торгівельної діяльності суб’єктів ринку, результати якої прямим чином залежать від впливу кон’юнктури та, зокрема цінових коливань, які є причиною виникнення ризику. В умовах ринкових відносин біржова торгівля розглядається як найефективніший механізм запобігання дії ризиків, а дослідження процесів управління ціновим ризиком, ціноутворення та функціонування біржового механізму в вітчизняній теорії і практиці відзначаються як недостатньо досліджені. Об’єктивна необхідність застосування прогресивних ринкових засобів торгівлі, які дозволяють управляти ризиком, покращання умов та постійне удосконалення правового підґрунтя діяльності бірж свідчать про актуальність даного дослідження.
Запровадження Указів Президента України “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного ринку”, “Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку”, “Про невідкладні заходи щодо стимулювання виробництва та розвитку ринку зерна” та постанова Кабінету Міністрів України “Про активізацію діяльності біржового ринку продукції агропромислового комплексу та необхідних для його потреб матеріально-технічних ресурсів” в період 1999-2000 років, згідно з якими активізується діяльність вітчизняних бірж, невілюється відсутністю діючих прогресивних технологій їх роботи для виконання біржових функцій в класичному розумінні. Це зумовлює виникнення потреби в дослідженні прогресивних механізмів вітчизняної біржової торгівлі, які дозволяють уникати ризику та керувати його рівнем вітчизняним підприємцям. Крім того, біржова торгівля розглядалася Урядом та органами місцевого самоврядування як елемент механізму кредитування сільськогосподарських товаровиробників під весняно-польові роботи 2001року.
Підприємницька діяльність пов’язана з ризиками, імовірність яких розглядається з двох точок зору: впливу на можливість отримання прибутку та страхування підприємницької діяльності. Під час правильного оцінювання ступеня впливу ризику - підприємницька діяльність суб’єктів ринку набуває життєспроможних тенденцій до стабілізації або зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В УПРАВЛІННІ ЦІНОВИМ РИЗИКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок