Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІ ПАПЕРИ В МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЙНОВИХ ВІДНОСИН

ЦІННІ ПАПЕРИ В МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЙНОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
ЦІННІ ПАПЕРИ В МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЙНОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,30 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЯРОЦЬКИЙ Віталій Леонідович
УДК 347.457
ЦІННІ ПАПЕРИ В МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО
РЕГУЛЮВАННЯ МАЙНОВИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право
і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права № 2 Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Шевченко Ярославна Миколаївна,
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, завідуюча відділом цивільного, трудового і підприємницького права;
доктор юридичних наук, професор Кузнєцова Наталія Семенівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри цивільного права;
доктор юридичних наук, професор Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління, завідувач кафедри цивільного правових дисциплін.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра цивільного права і процесу, Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “17” травня 2007 р. О10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий “14” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д. Гончаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Регламентація будь-яких су-спільних відносин здійснюється за допомогою відповідних комп-лексів правових засобів. Для ілюстрації взаємозв’язків між нормами права, закріпленими у них модельними схемами належної поведінки і способами (прийомами) правового регулювання, а також юридичними фактами, правовідносинами, актами реалізації прав і обов’язків й актами застосування права в загальнотеоретичних дослідженнях апробована категорія “механізм правового регулювання”. Останній у його категоріальному значенні охоплює певну сукупність елементів (правових засобів) і стадій універсальної міжгалузевої технології впорядкування суспільних відносин. Екстраполяція надбання теорії права у цій царині в цивілістику дає змогу висвітлити взаємодію статичних (норми права) і динамічних (регулятивні й охоронні правовідносини) аспектів правового регулювання споріднених груп особистих немайнових і майнових відносин.
Впорядковання майнових відносин забезпечується за рахунок узгодженого регламентаційного впливу як нормативних (положення норм цивільного права), так і ненормативних регуляторів (зокрема, правочинів). Їх взаємозв’язок полягає в реалізації учасниками майбутніх майнових правовідносин управомочуючих приписів норм цивільного права щодо підпорядкування їх належної поведінки нормативно визначеним моделям побудови бажаних для них прав і обов’язків. Вчиняючи відповідний правочин, вони здійснюють фіксацію свого волевиявлення щодо обрання відповідних нормативно сконструйованих типових модельних схем побудови майнових прав, обов’язків і відповідальності (цивілістичних конструкцій). Переведення потенційної (абстрактної) можливості виникнення передбачених відповідною конструкцією майнових прав та обо-в’язків у площину реальних правовідносин можливе лише шляхом врахування основних елементів цих схем у належній формі й істотних умовах договорів чи односторонніх правочинів або формі та реквізитах цінних паперів.
Термін “цінні папери” в цій площині позначає конструкцію правовстановлення, що з метою розширення її регулятивного потенціалу легально віднесена до об’єктів цивільних прав. Конструкція цінних паперів, як родове поняття, охоплює всі їх видові конструкції (акції, векселі, облігації тощо), що закріплюються виключно на рівні закону (ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЦІННІ ПАПЕРИ В МЕХАНІЗМІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МАЙНОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок