Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИВЧЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПРОСТОРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТА (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИВЧЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПРОСТОРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТА (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИВЧЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПРОСТОРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТА (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Ходько Наталія Костянтинівна
УДК 316.334.56
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИВЧЕННЯ
СОЦІАЛЬНО-ПРОСТОРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТА
(СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)
22.00.01– теорія та історія соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна
Науковий керівник кандидат соціологічних наук,
доцент Кізілов Олександр Іванович,
Харківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри методики і техніки
соціологічних досліджень
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук
Макеєв Сергій Олексійович
Інститут соціології НАН України,
завідувач відділу соціальних структур
кандидат соціологічних наук
Євдокимова Ірина Анатоліївна,
доцент кафедри соціології праці та управління
Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна
Провідна установа
Львівський національний університет ім.І.Франка,
кафедра соціології
Захист відбудеться 25 червня 2002 року о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.15. в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077 пл. Свободи 4, ауд. 2-49
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077 пл.Свободи 4, Харків-77
Автореферат розісланий 15 травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І.Шеремет
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна соціологія розвивалась великою мірою як соціологія міста і його проблем. В ХХ ст. цей напрям у науці отримав новий поштовх у зв'язку із стрімким зростанням міст. Урбанізація, повне визначення якій дати досить складно, має чітко виражений соціально-просторовий аспект – значну концентрацію населення на певних територіях. Міста є складно організованими у просторі утвореннями. Після тривалого періоду, коли просторові аспекти життя соціуму залишались за межами інтересів соціальних вчених, в соціальній теорії кінця ХХ ст. виникло щось на зразок моди на "просторову" тематику, яка, поза тим, не торкнулась радянської соціології, що розвивалась ізольовано від західної. Тому зараз виникла необхідність заповнення "білих плям" у вітчизняній соціології. По суті, соціологічна теорія міста в Україні переживає етап становлення.
За останнє десятиріччя нова хвиля інтересу до соціально-просторової організації міст і чинників, що її визначають, була спровокована двома масштабними процесами: світовими трансформаціями в економічній сфері (глобалізація, новий міжнародний розподіл праці, бурхливий розвиток інформаційних технологій і нових типів комунікацій) та руйнуванням соціалістичної системи. Ці два чинники викликали очевидні зміни в просторовій організації міст різних країн, що в свою чергу призвело до зростання наукового інтересу до проблеми.
Зазначимо, що під терміном "соціально-просторова організація" в роботі розуміється не тільки розміщення об'єктів на території міста, але й спосіб структурування і використання фізичного простору міста в цілому: в який спосіб і ким він переважно використовується, як він розподілений і організований – як в архітектурному аспекті, так і соціально-економічному. Місто є простором, у якому сконцентроване соціальне життя, відбуваються різноманітні соціальні процеси. Зміни просторової організації міста завжди є складовою більш широких соціально-економічних процесів і водночас – каталізатором цих процесів всередині міської спільноти.
Сьогодні країни колишнього соціалістичного блоку зазнають складної трансформації, що включає зміни соціально-просторової організації міст і національних систем міст. У даній дисертації досліджується саме формування теоретично-методологічних підходів до вивчення соціально-просторової організації постсоціалістичних міст.
Міра наукового опрацювання проблеми. Соціологія міста як окрема дисципліна виникла на початку ХХ ст., поштовхом до чого стала бурхлива індустріальна урбанізація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИВЧЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПРОСТОРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТА (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок