Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зниження залишкових деформацій в тонколистових металоконструкціях шляхом примусового тепловідводу

Зниження залишкових деформацій в тонколистових металоконструкціях шляхом примусового тепловідводу

Назва:
Зниження залишкових деформацій в тонколистових металоконструкціях шляхом примусового тепловідводу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут
На правах рукопису
Жидков Андрій борисович
УДК 621.791.75.052
Зниження залишкових деформацій в тонколистових металоконструкціях шляхом примусового тепловідводу
Спеціальність 05.03.06 - зварювання та споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
київ, 2000 р.
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Східноукраїнському державному университеті (СУДУ) Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Науковий керівник - доктор технічних наук, Гедрович Анатолій Іванович, професор кафедри зварювання та лиття СУДУ
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, Фомічов Сергій Костянтинович, професор кафедри зварювального виробництва Національного технічного університету України “Київський по-літехнічний інститут”
- кандидат технічних наук, Пащін Микола Олександрович, науковий співробітник Інститута електрозварювання ім Є.О.Патона НАН України
Провідна установа - Приазовський державний технічний універ-ситет, Міністерство освіти і науки України, м. Маріуполь.
Захист відбудеться 18 грудня 2000 р. о 15.00 годині на засідання спеціалізованої ради Д26.002.15 НТУУ “КПІ” за адресою 252056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 19, аудиторія 417.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інс-титут” за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 37
Автореферат розіслано 4 листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Головко Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Зварювання є одним з основних технологічних процесів у промисловості і будівництві при виготовленні металоконструкцій. При виготовленні зварних конструкцій важливою проблемою є виникнення зварювальних деформацій і напружень, що знижують експлуатаційні характеристики конструкцій, служать причиною їхньої передчасної руйнації, погіршують зовнішній вигляд і т.ін. Найбільш схильними до деформації є тонколистові зварні конструкції, бо вони мають меншу жорсткість у напрямку товщини. У деяких випадках операції пов'язані з післязварною обробкою для зниження залишкових напруженьпо вартості перевищують вартість механічної обробки всіх заготовок, що входять у вироб. В умовах економічної й енергетичної кризи на Україні, проблема одержання якісних виробів із мінімальними витратами є дуже актуальною. У зв'язку з цим, найбільш перспективними є ресурсосберігаючі методи зварювання з малими деформаціями і напруженнями. Ресурсозберігаючим напрямком є тепловідвід у процесі зварювання. Відомо декілька десятків засобів і пристроїв для охолодження в процесі зварювання, але відсутня, будь-яка класифікація й порівняльна оцінка їхньої ефективності. Технологічні особливості зварювання з охолодженням, зокрема з використанням пористих матеріалів просочених водою, вивчені недостатньо, відсутні загальні вимоги до охолоджуючих пристроїв і математична модель, для визначення температурного поля при зварюванні з охолодженням, що описує вплив різноманітних охолоджувачів на температурне поле при зварюванні. Це стримує поширення зварювання з охолодженням як метода зниження залишкових зварювальних деформацій і напружень у промисловості.
Мета роботи - дослідження впливу примусового тепловідводу на залишкові зварювальні деформації в тонколистових конструкціях і розробка ресурсосберігаючої технології зварювання із штучним охолодженням.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі:
1. Аналіз існуючих засобів зварювання з тепловідводом, їхня класифікація, перевірка ефективності і технологічності цих засобів.
2. Розробка математичної моделі для розрахунку температурних полів на основі фізичної моделі тепловідводу від зварного з'єднання з використанням різноманітних охолоджувачів.
3. Проведення експериментальних досліджень температурних полів при зварюванні і коригування моделі.
4. Дослідження залишкових деформацій і напружень у зварних з'єднаннях зварених із штучним тепловідводом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Зниження залишкових деформацій в тонколистових металоконструкціях шляхом примусового тепловідводу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок