Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ ТА ПРОБЛЕМАТИКА ПРОЗИ Ф.ДЮРРЕНМАТТА

ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ ТА ПРОБЛЕМАТИКА ПРОЗИ Ф.ДЮРРЕНМАТТА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ ТА ПРОБЛЕМАТИКА ПРОЗИ Ф.ДЮРРЕНМАТТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,55 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЧЕР ЗОЯ ІВАНІВНА
УДК 821.112.2 Д – 3.09
ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ ТА ПРОБЛЕМАТИКА ПРОЗИ
Ф.ДЮРРЕНМАТТА
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної лінгвістики Черкаського державного технологічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ШПАК ВАЛЕРІЙ КИРИЛОВИЧ,
Черкаський державний технологічний
університет, завідувач кафедри прикладної
лінгвістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
НАУМЕНКО АНАТОЛІЙ МАКСИМОВИЧ,
Запорізький державний університет, завідувач
кафедри перекладу германських мов
кандидат філологічних наук, доцент
ГРИГОРОВА ОЛЕНА ВІЛІЄНТІВНА,
Інститут міжнародних відносин Київського
Національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри іноземних мов
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, кафедра зарубіжної літератури
та теорії літератури, Міністерство освіти і науки
України
Захист відбудеться “18” червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49625, Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, ауд. 804).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “16” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена станом вітчизняних літературознавчих досліджень, що переосмислюють загальнокультурний канон та традиційні естетичні настанови і створюють контекст переусвідомлення сучасного мистецтва у світлі деконструктивістських уявлень та його постмодерністської орієнтації. Перегляд цінностей дає можливість відмовитися від усталеного сприйняття літературних явищ та проаналізувати ті аспекти, що раніше були на периферії досліджень.
Дисертація присвячена вивченню прози одного з найвідоміших швейцарських німецькомовних авторів ХХ століття – Фрідріха Дюрренматта (1921-1990). Для багатьох зарубіжних та вітчизняних дослідників Ф. Дюрренматт, насамперед, – видатний драматург 50-60-х років, неперевершений майстер ґротескного театру. Але його творчість доцільно було б розглянути як гетерогенне явище, репрезентоване різними жанрами. Він – автор детективних романів, прозових творів, позначених філософською спрямованістю. Комедії, трагедії, радіоп'єси, політичні та філософські есе, теоретичні статті з проблем театрального мистецтва – це творча спадщина письменника за п'ятдесят років його літературної діяльності.
Дюрренматт належить до ґенерації неспокійних, “бурхливих” письменників, яким вдалося зруйнувати національний міф про “винятковість” своєї країни, про особливий шлях її розвитку, що мовби ґарантує повну, всеосяжну демократію та загальне процвітання. Дюрренматт завжди прагнув вразити та шокувати читача, порушував традиційні підвалини “благополучного” суспільства. Його творчість в цілому відрізняє критичне ставлення до офіційної конформістської політики держави. Загальному матеріальному добробуту письменник протиставляє окрему людську особистість, яка стає відчуженою та самотньою в суспільстві самовдоволених обивателів.
У зарубіжному літературознавстві інтерес до творчості Ф.Дюрренматта виникає вперше у 60-70-ті роки. Своєрідна філософсько-естетична концепція та винятково складна поетика, властива його творам, приваблювали багатьох дослідників. Але їхній погляд був зосереджений, в основному, на драматургії Дюрренматта, зокрема, на його концепції сучасної драми, структурній та жанровій специфіці п'єс. Поза увагою знаходився важливий складовий елемент творчості письменника, а саме, його проза, яка була недооцінена багатьма критиками і залишалася маловивченою, оскільки не могла бути, на їхню думку, значним матеріалом для дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ ТА ПРОБЛЕМАТИКА ПРОЗИ Ф.ДЮРРЕНМАТТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок