Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ МАЛОЇ ПРОЗИ ЕМІЛЯ ЗОЛЯ

ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ МАЛОЇ ПРОЗИ ЕМІЛЯ ЗОЛЯ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ МАЛОЇ ПРОЗИ ЕМІЛЯ ЗОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕВЕНЕЦЬ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 8.82-31
ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ МАЛОЇ ПРОЗИ ЕМІЛЯ ЗОЛЯ
10.01.04 Ї література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник: Матвіїшин Володимир Григорович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри світової літератури
Прикарпатського університету
ім. Василя Стефаника

 
Офіційні опоненти: Мироненко Людмила Андріївна,
доктор філологічних наук, професор,
кафедри світової літератури і класичної
філології Донецького національного
університету
Нікітіна Ірина Михайлівна,
кандидат філологічних наук, доцент,
кафедри філологічної і культурологічної
підготовки журналістів
Дніпропетровського національного
Університету
Провідна установа: кафедра світової літератури Київського
державного лінгвістичного
університету, м. Київ.
Захист відбудеться 22.04.2002 p. o 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08. 051. 12 у Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна72).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 20.03.2002 p.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидатфілологічнихнаук,доц.. Е.О. ГЛУШКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема поетики того чи іншого митця завжди є актуальною, адже процес пізнання твору нескінченний, а “секрети” його майстерності – питання складне й невичерпне. Поетика – літературознавча категорія особливого складу. З одного боку – це відносно самостійна галузь літературознавства, а водночас вона пов'язана з багатьма його аспектами. Напрям (метод), наративний стиль автора, жанр, колізія твору, його образне й автологічне слово, стилістичні фігури, ритміка, фоніка, так звана “кольористика” – усе це зумовлює характерність текстової структури. Герменевтика тексту, його close-reading здобуває нині світову популярність. Однак в українському літературознавстві все ще рідко поетика певного жанру одного автора стає предметом студій, тим більше письменника зарубіжної літератури.
Еміль Золя здавна знаний в Україні. Відомо, як захоплювався ним Іван Франко. Зосередивши свою увагу на аналізі циклу романів “Ругон Маккари”, а також на дослідженні індивідуального стилю Золя, український його сучасник і критик порівняно мало сказав про малу прозу свого улюбленого автора, але й її, особливо другу збірку, високо оцінив саме в аспекті поетики малих прозових форм. Він писав: “В тих дрібних оповіданнях Золя являється не раз великим майстром, не менше, як у великих повістях, а декуди і більшим. Композиція тут усюди бездоганна, а в деяких оповіданнях, як ось “Напад на млин” та “Повінь”, – взірцева, а зате в малюванні окруження попри звичайну у нашого автора старанність і точність видно більш простоти, більше прозорий рисунок”.1
Українські літературознавці лише спорадично робили деякі спостереження над малою прозою Золя. Слід згадати праці В.Г. Матвіїшина, який одним із перших замислився над рецепцією Золя в Україні, а також наголосив на майстерності французького митця у різних жанрових модифікаціях: “Вагомий внесок зробив Е.Золя і у розвиток французької новелістики, опублікувавши кілька збірників оповідань... Ці збірники були першими пробами пера майбутнього великого романіста у прозі, й у них відбиті суперечливі суспільно-естетичні пошуки письменника”2.
Ґрунтовна літературознавча праця, присвячена молодому Золя, належить Т.К. Якимович (“Молодой Золя: эстетика и творчество” (К., 1971). Однак дослідниця, згідно з обраною темою, торкалася частково лише перших прозових збірок Золя (“Казки для Нінон” і “Нові казки для Нінон”), які у монографії розглядалися переважно як шлях письменника до його майбутньої епопеї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОЕТИКИ МАЛОЇ ПРОЗИ ЕМІЛЯ ЗОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок