Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ

Загрузка...

ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ / сторінка 11

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
00.04. – політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку. Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Київ, 2002.
Дисертація присвячена аналізу взаємозв’язку політичної культури і трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах. Проведено детальний аналіз зарубіжних методологій і методів дослідження даної проблеми, систематизовано позиції різних шкіл і їх відгалужень. Автор співставив різні концептуальні підходи західної політології до з’ясування даної проблеми, наголосив на необхідності врахування кожного з них.
Проаналізовано і узагальнено досвід економічних і політичних трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах Східної Європи, Індії та Латинської Америки. Підтверджено залежність якості, темпів та характеру перетворень від національних політичних культур, ідейної та патріотичної визначеності правлячих і опозиційних еліт.
Доведено пряму залежність між тривалістю перебування певного суспільства в колоніальній чи напівколоніальній залежності і успіхами посттоталітарних реформувань. Показано, що здатність національних еліт консолідувати демократичний процес високою мірою зумовлює соціально-економічний процес. З’ясовано, що прозорість і відкритість національної політики позитивно впливає на подолання зовнішньоекономічних проблем, зокрема, боргових. У цьому ж контексті встановлено взаємозв’язок між рівнем позитивного іміджу держави і її керівництва у світі та темпами подолання негативної спадщини тоталітаризму.
Зроблено порівняння між змістом та формами економічних (ринкових) і політичних (демократизація) перетворень в сучасній Україні, обґрунтовано пропозиції щодо критичного застосування в перехідний період досвіду різних країн у вітчизняній практиці.
Ключові слова: політична культура, суспільні трансформації, демократизація, ринкова економіка, ідеологічні та класичні імперії, національні інтереси, взаємозалежність.
АННОТАЦИЯ
Сбитнева Н.В. Сравнительное измерение демократизации постколониальных и постсоциалистических государств. – Рукопись.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата политических наук по специальности 23.00.04. – политические проблемы международных систем и глобального развития. Институт мировой экономики и международных отношений НАН Украины. Киев, 2002.
Диссертация посвящена анализу взаимосвязи политической культуры и трансформаций у постколониальных и постсоциалистических странах. Проведен детальный анализ зарубежных методологий и методов исследования данной проблемы, систематизированы позиции разных школ и ответвлений. Автор сопоставил разные концептуальные подходы западной политологии к прояснению данной проблемы, акцентуировав на необходимости учета каждого из них, включая позитивные элементы марксистско-ленинского ответвления в гуманитарных науках.
Проанализирован и обобщен опыт экономических и политических трансформаций у постколониальных и постсоциалистических странах Восточной Европы, Индии и Латинской Америки. Широко представлено влияние исторического наследия национальной политической традиции на развитие государств и обществ после выхода из-под иностранного господства. Подтверждена зависимость качества, темпов и характера преобразований от национальных политических культур, идейной и патриотической определенности правящих и оппозиционных элит. Специальное внимание обращено на установление уровней и причин разного влияния диссидентского движения социалистических времен на последующее развитие государств Восточной Европы и Украины. Особый акцент в этом направлении исследования сделан на эволюции польского движения сопротивления, представители которого фактически и реализовывали декларированные ими ранее лозунги и программы. Определены украинские особенности в этом контексте.
Доказана прямая зависимость между длительностью пребывания определенного общества в колониальной или полуколониальной зависимости и успехами посттоталитарных реформирований. Установлены сопоставительные особенности Украины в контексте изученного опыта других государств.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок