Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ

Загрузка...

ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
СБІТНЄВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 327.5.(73)
ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ
Спеціальність 23.00.04. – політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зовнішньої політики і міжнародного права Дипломатичної академії України при МЗС України
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Тупчієнко Леонід Сидорович,
професор Національного авіаційного
університету, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Хижняк Ігор Антонович,
завідувач кафедри політології
Міжрегіональної академії управління
персоналом, м. Київ
кандидат політичних наук,
Зеленько Галина Іванівна,
науковий співробітник Інституту
політичних та етнонаціональних
досліджень НАН України
 
Провідна установа Одеська національна юридична академія, м. Одеса
Захист відбудеться “ 17 ” грудня 2002 р. о 15.30 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “5” листопада 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.В. Сушко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження визначається тим, що для концептуального забезпечення становлення та стабілізації демократичних суспільних відносин важливим є адекватне розуміння політичної культури, її загального значення, ролі і впливів для оптимального врахування у політичному житті. Як класична, так і новітня теорії демократії виходять з того, що демократичний процес потребує врахування всього комплексу політичних цінностей і орієнтацій суспільства та його індивідуальних членів. За умов взаємозалежності акторів міжнародних відносин відповідний національний досвід має враховувати зовнішні обставини, впливи і зв’язки.
Актуальність дослідження у такому контексті зумовлюється також гострою потребою розширення науково-теоретичного підґрунтя політичного курсу керівництва України, яке б враховувало концептуальну спадщину зарубіжної політології, що вивчає традиції, стан і перспективи розвитку політичної культури у поєднанні з проблемами демократизації національних стратегій окремих держав та регіональних формувань.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дане дослідження виконано у відповідності до кафедральних планів Дипломатичної академії України при МЗС України, де дисертантка навчалася у 1999–2001 рр., та тематичних планів роботи Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, з яким Дипломатична академія України має договір про наукове співробітництво, “Західні концепції та моделі забезпечення національних інтересів і реалізації стратегій розвитку перехідних суспільств” (державний реєстраційний номер 0101V005095, шифр 11.93/02.01), зокрема відділу трансатлантичних досліджень, здобувачем при якому є авторка дисертації.
Ступінь наукової розробки проблеми. У світовій політичній думці ХХ століття вирізняємо кілька основних етапів і, відповідно, шкіл дослідження наукової проблеми “політична культура і демократія” з виразним домінуванням певних концептуальних засад, принципів та методологій, які детально розглядаються у вступі дисертації.
В останні два десятиліття концептуальний фундамент досліджень, яким ми вважаємо ідею громадянського вибору особистості, почав ставитися під сумнів. Гору у позиціях дослідників політичної культури та її впливів на демократичність суспільних відносин і характер зовнішньої політики почав брати інституціональний підхід. Дедалі частіше починають з’являтися раціоналістичні моделі, прибічники яких говорять про вирішальне значення законів, позицій владних структур, національних правил, пануючих ідеологій і загальноприйнятих вірувань тощо.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНИЙ ВИМІР ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОСТКОЛОНІАЛЬНИХ І ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок