Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості педагогічного керівництва самовихованням учнів старших класів допоміжної школи

Особливості педагогічного керівництва самовихованням учнів старших класів допоміжної школи

Назва:
Особливості педагогічного керівництва самовихованням учнів старших класів допоміжної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Пріданнікова Ольга Михайлівна
УДК: 376.42 (477.4) (043.3)
Особливості педагогічного керівництва
самовихованням учнів старших класів
допоміжної школи
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконано в Інституті соціальної реабілітації та розвитку людини Кам’янець-Подільського державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат психолоігчних наук, доцент
Матвєєва Марія Петрівна,
Кам’янець-Подільський державний університет, Інститут соціальної реабілітації та розвитку людини, кафедра практичної психології, доцент.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Коломінський Наум Львович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, завідувач кафедри психології;
 
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Висоцька Алла Михайлівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України, завідувач лабораторії корекційної педагогіки.
 
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Інститут корекційної педагогіки та психології, кафедра корекційної психопедгогіки,
м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул.
М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 19 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Підготовка випускників шкіл до самостійного життя та праці у сучасних умовах суспільних відносин є завданням допоміжної школи. Перед психолого-педагогічною наукою стоїть необхідність створення таких технологій, які б підвищували рівень соціальної адаптації випускників.
Для досягнення цієї мети у загальній педагогіці застосовуються засоби впливу, за яких потреба самовдосконалення стає актуальною для вихованців. Якщо педагогу вдається активізувати в учнів потребу свідомого формування власної особистості, тоді істотно підвищується ефективність навчально-виховної роботи. Тобто, виховний вплив на школярів стимулює їх до самовиховання.
Самовиховання – це саморозвиток індивіда, який відбувається згідно його інтересів та суспільних вимог, які ставляться перед ним.
Самовиховання здавна було предметом дослідження філософів, педагогів, психологів. Зокрема, проблема самовиховання одержала розвиток у працях Я.А.Коменського, який зазначав, що самостійність учнів в усіх ланках їхнього розвитку є головною основою для досягнення ними успіху; Ж.-Ж. Руссо писав, що людина здатна до самовиховання у будь-якому віці і самовиховання є найважливішим засобом формування особистості і т.ін.
У загальній педагогіці проблему самовиховання досліджували А.Я.Арет, І.Г.Бухуленшвілі, В.М.Галузинський, А.К.Громцева, О.Г.Ковальов, Я.І.Колдунов, О.І.Кочетов, Л.І.Рувінський В.О.Сухомлинський, Л.О.Ярова та ін.
Дослідження цих та інших учених (Д.М.Гришин, О.Г.Ковальов, М.П.Масленнікова) присвячені формуванню у школярів внутрішньої готовності до самовиховання, стійкої мотивації підлітків до роботи над собою; створенню умов керівництва цим процесом, методичному забезпеченню самовиховання підлітків; різним аспектам організації процесу самовиховання в умовах масової школи.
Проблема самовиховання з особливою актуальністю постає перед допоміжною школою, оскільки її вихованці мають досить глибокі порушення в психофізичному розвитку. Відповідно до Концепції державного стандарту початкової освіти дітей із психофізичними вадами допоміжна школа має створити умови для досягнення соціальної зрілості кожним учнем, розвитку їхніх здібностей, залучення до соціально-вартісної активної діяльності, формування системи знань, умінь, навичок та рис характеру, які уможливлюють їхнє повноцінне життя в соціальному середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості педагогічного керівництва самовихованням учнів старших класів допоміжної школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок