Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНА І РИЗЬКА МИРНА КОНФЕРЕНЦІЯ (1920-1921 рр.)

УКРАЇНА І РИЗЬКА МИРНА КОНФЕРЕНЦІЯ (1920-1921 рр.)

Назва:
УКРАЇНА І РИЗЬКА МИРНА КОНФЕРЕНЦІЯ (1920-1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СКЛЯРЕНКО ДЕНИС ЄВГЕНОВИЧ
УДК 947.084.4/5(477)
УКРАЇНА І РИЗЬКА МИРНА КОНФЕРЕНЦІЯ
(1920-1921 рр.)
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
КОЗИЦЬКИЙ Микола Юхимович,
завідувач кафедри історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КУЛЬЧИЦЬКИЙ Станіслав Владиславович,
заступник директора, завідувач відділом історії України 20-30-х рр.ХХ століття Інституту історії України НАН України;
кандидат історичних наук, доцент
ВОЙНАЛОВИЧ Віктор Анатолійович,
провідний науковий співробітник відділу національних меншин Інституту політичних
і етносоціальних досліджень НАН України
Провідна установа - Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 5 червня 2000 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.349)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул.Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 4 травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент БОЖКО О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Її обсяг - 181 сторінка. Робота складається з вступу, п'ятьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури (14 сторінок, 181 назва).
Вступ. Актуальність дослідження. Дослідження новітньої історії України передбачає осмислення діалектики зв'язків між усіма суттєвими елементами структури її суспільного життя. Саме тому внутрішній вплив політики на генезу українського суспільства, як і зворотній процес зростання політичних цілей на грунті суспільних потреб і вимог, стоять у порядку денному історичної науки.
Визначальна за своїм характером доба Української революції, усі її етапи, закономірно є предметом такого розгляду, який, в свою, чергу виник як наслідок еволюції уявлень про завдання вітчизняної історії. Важливою, недостатньо дослідженою складовою цього періоду є процес досягнення миру між Українською Соціалістичною Радянською Республікою (УСРР), Російською Соціалістичною Федеративною Радянською Республікою (РСФРР) та Польщею, умови якого зафіксовані в Ризькому договорі, підписаному 18 березня 1921 р.
Ризька мирна конференція 1920-1921 рр. є актуальним історичним матеріалом, що дозволяє дослідити, по-перше, вагомість внутрішньої та зовнішньої політики у системній цілісності тогочасних подій, по-друге, дозволяє визначити співвідношення і взаємовплив цих історичних елементів на останньому етапі Української революції, по-третє, синтезувати у такому контексті дослідження державницький і радянський політичні фактори, визначити їх місце у суспільних процесах, по-четверте, з'ясувати уявлення про механізм і рівень самостійності зовнішньополітичних зусиль УСРР у процесі досягнення протягом 1920-1921 рр. миру між східноєвропейськими народами. Дане дослідження є спробою відповісти на ці запити, охарактеризувати зародки міжнародних традицій і пріоритетів України новітнього часу, які мали важливе значення у формуванні її місця у світовій політиці в ХХ столітті.
Об'єктом дослідження є передумови та перебіг переговорного процесу на Ризькій мирній конференціії, протистояння позицій Української СРР і Української Народної Республіки (УНР), спроби різних українських політичних сил вплинути на події, дати їм оцінку. При цьому враховано, що Ризькому мирному договору 1921 р. передував квітневий Варшавський договір 1920 р. між УНР і Польщею, що також розглядається в дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНА І РИЗЬКА МИРНА КОНФЕРЕНЦІЯ (1920-1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок