Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕРБІЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН В ЄВРОПІ (КІНЕЦЬ XVIII – 70-ТІ РОКИ XIX СТОЛІТТЯ)

СЕРБІЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН В ЄВРОПІ (КІНЕЦЬ XVIII – 70-ТІ РОКИ XIX СТОЛІТТЯ)

Назва:
СЕРБІЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН В ЄВРОПІ (КІНЕЦЬ XVIII – 70-ТІ РОКИ XIX СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,07 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисов Олексій Олександрович
УДК 94”1492/1914”(497.11)
СЕРБІЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН В ЄВРОПІ
(КІНЕЦЬ XVIII – 70-ТІ РОКИ XIX СТОЛІТТЯ)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор,
Крапівін Олександр Васильович,
завідувач кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Єрхов Геннадій Петрович,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
доктор історичних наук, професор
Козлітін Володимир Дмитрович,
професор кафедри історичних дисциплін
Харківського державного педагогічного
університету ім. Г.С. Сковороди
Провідна установа – Київський національний університет імені Т. Шевченка, кафедра історії для гуманітарних факультетів.
 
Захист відбудеться “20“ грудня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “17“ листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. МорозовЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У багатовіковій історії сербського народу існувало безліч трагічних подій і моментів, коли на чашу ваг було поставлено його майбутнє. Для цього досить згадати турецьке завоювання Балканського півострова в середні віки, у результаті чого Сербія опинилася під османським гнітом; події початку XX ст., пов'язані з Першою світовою війною, коли на сербів обрушився могутній австро-німецький воєнний блок. Особливе місце в сербській історії належить подіям на Балканах кінця 80-х – 90-м рокам XX ст., пов`язаних з розпадом югославської федерації та подальшим загостренням протиріч між колишніми союзними республіками, які переросли у війну та одержали серйозний міжнародний резонанс, привернувши увагу провідних світових держав. У цих умовах Сербія опинилася в центрі уваги як держав Західної Європи та США, так і Росії – історичної покровительки сербського народу. Однак Російська Федерація у конфлікті, що виник, коли проти Сербії були всі західні держави, визнала за краще не йти на загострення відносин зі світовою спільнотою та не надала серйозної допомоги сербам. Але, незважаючи на всі ці труднощі, сербський народ ніколи не був зломлений.
У світлі цих подій особливу цікавість становить історія Сербії в XIX ст., яке стало часом докорінних змін, переходом від турецького рабства та гноблення до повної незалежності. Цей складний процес проходив у нерозривному зв'язку з європейськими міжнародними відносинами та політикою великих держав. Після досягнення статусу автономного князівства Сербія сама активно включається в європейську політику та дипломатію, стає повноправним суб'єктом міжнародних відносин. Ще більш визначна роль належить Сербському князівству в балканських справах, коли серби очолюють визвольну боротьбу народів Балканського півострова з Османською імперією за національну незалежність.
Необхідність наукового вивчення даної проблеми обумовлена і тим, що у вітчизняній історіографії не було праць, у яких питання про місце та роль Сербії в європейських міжнародних відносинах наприкінці XVIII – 70-ті роки XIX ст. були б розглянуті комплексно.
Для України, незалежний статус якої становить тільки 10 років, досвід сербського народу у взаємовідносинах з великими державами, може бути дуже корисний у сучасних умовах, коли нашій молодій державі доводиться стикатися з масою труднощів у стосунках з іншими країнами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СЕРБІЯ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН В ЄВРОПІ (КІНЕЦЬ XVIII – 70-ТІ РОКИ XIX СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок