Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив g-опромінення і температури на конформацію білків крові

Вплив g-опромінення і температури на конформацію білків крові

Назва:
Вплив g-опромінення і температури на конформацію білків крові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Горобченко Ольга Олександрівна
УДК 577.346:543.556
Вплив g-опромінення і температури на конформацію
білків крові
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат біологічних наук,
доцент Гаташ Сергій Васильович,
Харківський національний університет,
доцент кафедри біологічної і
медичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Косевич Марина Вадимівна, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу молекулярної біофізики (м. Харків);
кандидат фізико-математичний наук, старший науковий співробітник Кашпур Всеволод Андрійович, Інститут радіофізики та електроніки НАН України, старший науковий співробітник відділу біофізики (м. Харків).
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра біофізики.
Захист відбудеться 22.04. 2005 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ______ .
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21.03.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній біофізиці проведення фундаментальних досліджень впливу таких фізичних факторів як іонізуюче випромінювання та температура на конформацію білків крові становить надзвичайно важливу і актуальну задачу у зв’язку з використанням g-опромінення, а також високих і низьких температур у різних галузях медицини і біології. Дослідження на молекулярному рівні дадуть можливість розширити розуміння процесів, що відбуваються при дії цих фізичних факторів на біооб'єкти, та дозволять розробити надійні науково обґрунтовані технології стерилізації та кріоконсервування біотерапевтичних препаратів, отриманих з донорської та кордової крові, з максимальним збереженням їх нативних властивостей. Розробка таких технологій у теперішній час є складною задачею, яка має високий пріоритет і знаходиться під пильною увагою дослідників, оскільки дозволить створювати безпечні стратегічні запаси біопрепаратів у кріобанках і ефективно їх використовувати в клінічних цілях.
Здатність до конформаційних переходів і можливість змінювати просторову структуру є важливою властивістю макромолекул, що визначає їх функціонування. Структурні зміни білків супроводжуються зміною їх гідратації. Структурний стан макромолекул та ступінь їх гідратації в значній мірі обумовлюють функціональну активність білків і можуть змінюватися залежно від впливу опромінення, температури і концентрації білка. У зв'язку з цим важливим є вивчення конформаційного стану макромолекул та їх гідратації під впливом радіації в широкому інтервалі концентрацій та температур.
Складність визначення ступеня гідратації макромолекул білків потребує подальшої розробки адекватних моделей розрахунку кількості зв’язаної білком води. При цьому дуже важливо враховувати реальну форму макромолекул. У роботі зроблено спробу розрахунку коефіцієнтів деполяризації об’єктів складної форми і використання отриманих даних для розрахунку ступеня гідратації сироваткового альбуміну.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з держбюджетними темами МОН України “Дослідження впливу гідратації і біологічно активних речовин на макромолекули й клітини в умовах дії іонізуючого опромінення” (№ 0100U003334) і “Фізичні механізми впливу іонізуючого випромінювання, температури і гідратації на макромолекули і біомембрани” (№ 0103U004236) на кафедрі біологічної і медичної фізики Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив g-опромінення і температури на конформацію білків крові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок