Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ОРБІТ ШСЗ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ГЕОДИНАМІКИ ТА МОНІТОРИНГУ ГЕОСТАЦІОНАРНОЇ ЗОНИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

ВИЗНАЧЕННЯ ОРБІТ ШСЗ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ГЕОДИНАМІКИ ТА МОНІТОРИНГУ ГЕОСТАЦІОНАРНОЇ ЗОНИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ОРБІТ ШСЗ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ГЕОДИНАМІКИ ТА МОНІТОРИНГУ ГЕОСТАЦІОНАРНОЇ ЗОНИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
РУДЕНКО СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 521.31:521.93
ВИЗНАЧЕННЯ ОРБІТ ШСЗ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ГЕОДИНАМІКИ ТА МОНІТОРИНГУ ГЕОСТАЦІОНАРНОЇ ЗОНИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
01.03.01 Астрометрія і небесна механіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Головній астрономічній обсерваторії
Національної академії наук України.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Тарадій Володимир Кирилович, Міжнародний центр астрономічних та медико-екологічних досліджень НАН України, директор.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор Дума Дмитро Павлович, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ, головний науковий співробітник;
Доктор фізико-математичних наук, професор Марченко Олександр Миколайович, Державний університет "Львівська політехніка", м. Львів, професор.
Провідна установа:
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться “14” квітня 2000 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, Голосіїв, Київ-127, МСП, 03680). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, Голосіїв, Київ-127, МСП, 03680).
Автореферат розіслано “6” березня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Н.Г. Гусєва
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В наш час супутникові методи космічної геодезії, такі як лазерна локація ШСЗ (ЛЛС), радіотехнічні спостереження супутників глобальної навігаційної системи GPS, метод допплерівського визначення орбіт DORIS, а також метод радіоінтерферометрії із наддовгою базою (РНДБ), успішно використовуються для вирішення фундаментальних задач геодинаміки та геодезії. До числа таких задач належать вивчення нерівномірності обертання Землі та руху її полюса, дослідження деформації земної поверхні, побудова та підтримання реалізації земної системи відліку (ЗСВ), що завдається координатами та швидкостями зміни координат пунктів, і ряд інших. Досягнута супутниковими методами сучасна точність визначення координат полюса Землі складає 0,3 мс дуги, всесвітнього часу (надлишку тривалості доби) 0,04 мс, координат пунктів 12 см, змін координат пунктів 3 мм/рік [3].
Збільшення в порівнянні з класичними методами у 50100 разів точності визначення параметрів обертання Землі (координат полюса та всесвітнього часу) та інших геодинамічних параметрів було досягнуто, з одного боку, завдяки прогресу вимірювальних технологій, а з іншого внаслідок удосконалення алгоритмів аналізу спостережень, адекватних за точністю результатам вимірювань.
Найкращими космічними об’єктами для визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ) та створення реалізації земної системи відліку методом ЛЛС є високоорбітальні геодинамічні супутники “Lageos-1” та “Lageos-2”, спеціально запущені з цією метою у 1976 та 1992 рр. Систематична локація цих супутників, що ведеться світовою мережею станцій, дозволила накопичити великі масиви спостережень.
Підвищення точності лазерних спостережень, створення нових, більш точних моделей, що описують рух ШСЗ, уточнення значень чисельних параметрів, а також збільшення масиву лазерних спостережень ШСЗ “Lageos-1” та “Lageos-2”, зробили актуальним удосконалення алгоритмів та програм аналізу лазерних спостережень.
В Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) НАН України були розроблені алгоритми та програми аналізу лазерних спостережень ШСЗ для визначення геодинамічних параметрів, координат лазерних станцій і швидкостей змін координат станцій та інших параметрів. Це програмне забеспечення має назву “Київ-Геодинаміка” [1, 2, 5]. Аналіз лазерних спостережень ШСЗ “Lageos-1” та “Lageos-2”, отриманих світовою мережею станцій у 19831998 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ОРБІТ ШСЗ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ГЕОДИНАМІКИ ТА МОНІТОРИНГУ ГЕОСТАЦІОНАРНОЇ ЗОНИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок