Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТАГМАТИЧНА СПЕЦИФІКА ТУРЕЦЬКОЇ МОВИ (регіон Балканського півострова, середина XIX — XX ст.)

СИНТАГМАТИЧНА СПЕЦИФІКА ТУРЕЦЬКОЇ МОВИ (регіон Балканського півострова, середина XIX — XX ст.)

Назва:
СИНТАГМАТИЧНА СПЕЦИФІКА ТУРЕЦЬКОЇ МОВИ (регіон Балканського півострова, середина XIX — XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,22 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Дрига Ірина Миколаївна
УДК 81’282.4
СИНТАГМАТИЧНА СПЕЦИФІКА ТУРЕЦЬКОЇ МОВИ
(регіон Балканського півострова, середина XIX — XX ст.)
10.02.13 — мови народів Азії, Африки,
аборигенних народів Америки і Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001
 


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі класичного Сходу Інституту сходознавства
імені А. Кримського Національної академії наук України.
Науковий керівник
доктор філологічних наук, професор
Меметов Айдер Меметович
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, завідувач відділення східних мов і літератур
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Груніна Ельвіра Олександрівна
Інститут країн Азії і Африки Московського державного університету
імені М. В. Ломоносова, кафедра тюркської філології
кандидат філологічних наук, доцент
Оказ Лемара Сергіївна
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, кафедра кримсько-татарської мови та східних мов
Провідна установа:
Київський державний лінгвістичний університет, Київ
Захист відбудеться “26” червня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.33 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у відділенні сходознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий “26” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Мосенкіс Ю.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Дослідження синтагматичної специфіки турецької мови у параметрах регіональної лінгвістики в тюркології як частині лінгвістичного сходознавства належить до завдань тюркобалканістики. Незважаючи на те, що її науковою традицією накопичено значний об’єм мовних матеріалів, проблема єдиного опису і систематизації поодиноких і розрізнених мовних фактів досьогодні не була розв’язана. Турецька мова специфічних анклавів ізольованої культури на території Балканського півострова, а також специфіка відображення цієї розмовної мови в писемних джерелах вже століття є предметом великого зацікавлення в світовому мовознавстві. Однак перевірка міри тотожності ідентичних структур турецької мови як системи в максимально можливому об’ємі синтагм з визначеним просторовим охопленням і навантаженням локальних модифікантів (функціонування на цих територіях усного койне), виявлення принципу інваріантності в останнє десятиліття становить інтерес для тюркологів, балканістів і спеціалістів з загального мовознавства, оскільки розпорошена по сотнях періодичних видань 12 мовами інформація є недоступною лінгвістам різних країн.
В сучасній тюркології назріла проблема осмислення кожного елементу синтаксичної структури мови, що відображає свої субстанціональні властивості у цій структурі і є в ній структурно обумовленим. Вивчення комбінаторних можливостей включення слів у мовний ланцюжок, визначення парадигми структурної одиниці неможливе без якомога різноманітнішого репертуару позицій елемента в синтагмі. Подібний розгляд в теорії мовознавства має на меті поновлення значущої ролі синтаксису як розділу мовознавства в сучасній тюркології порівняно з розвиненими морфологічними дослідженнями і дослідженнями окремих пам’яток і періодів мови. Не кажучи про брак праць з лінгвістичної тюркології, і зокрема, тюркобалканістики в Україні, проблема синтаксичних тюркологічних досліджень і долучення нових діалектних матеріалів, запропонованих в дисертації, залишається посталою в усьому світі.
У книгосховищах країн Балканського півострова є чимало турецькомовних джерел, що впродовж десятиліть були вилучені з наукового обігу і зовсім невідомі українським дослідникам. Для вітчизняного мовознавця їх перегляд і аналіз актуальний, оскільки дослідженням віднайдено матеріали, цінні як для балканістики, так і для історії України XVIII — XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: СИНТАГМАТИЧНА СПЕЦИФІКА ТУРЕЦЬКОЇ МОВИ (регіон Балканського півострова, середина XIX — XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок