Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛАНДШАФТНИЙ КАДАСТР УКРАЇНСЬКОГО МАРМАРОШУ

ЛАНДШАФТНИЙ КАДАСТР УКРАЇНСЬКОГО МАРМАРОШУ

Назва:
ЛАНДШАФТНИЙ КАДАСТР УКРАЇНСЬКОГО МАРМАРОШУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
БОЖУК ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 528.4+528.9
ЛАНДШАФТНИЙ КАДАСТР УКРАЇНСЬКОГО МАРМАРОШУ
05.24.04 – кадастр та моніторинг земель
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Перович Лев Миколайович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри кадастру територій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Лященко Анатолій Антонович,
Науково-дослідний інститут геодезії і картографії,
заступник директора;
кандидат технічних наук, доцент
Марков Сергій Юрійович,
Київський національний університет будівництва і
архітектури, докторант кафедри інженерної геодезії.
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться “13” листопада 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери 12, ауд. 518 ІІ навч. корп.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “8” жовтня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат технічних наук, доцент С.Г. Савчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інтеграція України в спільний європейський політичний, економічний, етнокультурний і ландшафтний простір ставить перед науковцями невідкладні завдання щодо інвентаризації та оцінки природно-ресурсного потенціалу територій, а також можливих шляхів його раціонального використання. Увага до збереження ландшафтного різноманіття як реально існуючої на земній поверхні сукупності ландшафтних комплексів (або геосистем) будь-якого розміру та ієрархічного рангу, і спрямування їх вивчення у контексті сталого розвитку була ініційована ухвалою трьох європейських конференцій з питань збереження навколишнього природного середовища (Софія, жовтень 1995; Флоренція, квітень 1998; Київ, травень 2003).
Актуальність теми. Всестороннє вивчення природних ресурсів окремих територій України можливе шляхом створення регіональних кадастрів (Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження положення про регіональні кадастри природних ресурсів” № 1781 від 28.12.2001 р.). Особливо актуальними ці питання є для гірських територій Карпат, які відзначаються різноманітністю природних умов і ресурсів. Разом з тим, вони характеризуються значно меншою вивченістю (порівняно з іншими частинами України) – для них відсутні вихідні картографічні матеріали базового масштабу 1:10000, матеріали геологічних і грунтових обстежень, дані метеорологічних спостережень. У зв’язку з цим існує об’єктивна необхідність організації регіонального кадастру природних ресурсів гірських територій шляхом створення ландшафтного кадастру і розробки відповідної методики, яка базується на сумісному використанні теоретичних положень ландшафтної екології та аналітичних можливостях сучасних геоінформаційних технологій.
Український Мармарош, який розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, є найбільш придатним регіоном для проведення комплексних досліджень і апробації розробленої методології ландшафтного кадастру. Це зумовлено його маловивченістю і унікальністю, яка виражається надзвичайно різноманітним геологічним субстратом (метаморфічні, магматичні і осадові відклади), генетичними типами рельєфу (нівальними, гляціальними, флювіальними і т.п.), актуальним рослинним покривом (листяні, хвойні і змішані ліси, субальпійське рідколісся і чагарники, альпійські луки). Загалом об’єкт дослідження характеризується високим ступенем біологічного і ландшафтного різноманіття (порівняно з іншими частинами Карпат), зумовленого особливостями географічного положення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛАНДШАФТНИЙ КАДАСТР УКРАЇНСЬКОГО МАРМАРОШУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок