Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГАЗОТЕРМІЧНОГО НАПИЛЕННЯ АМОРФІЗОВАНИХ ПОКРИТТІВ З МЕТАЛЕВИХ СПЛАВІВ

НАУКОВІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГАЗОТЕРМІЧНОГО НАПИЛЕННЯ АМОРФІЗОВАНИХ ПОКРИТТІВ З МЕТАЛЕВИХ СПЛАВІВ

Назва:
НАУКОВІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГАЗОТЕРМІЧНОГО НАПИЛЕННЯ АМОРФІЗОВАНИХ ПОКРИТТІВ З МЕТАЛЕВИХ СПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,88 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона
На правах рукопису
КОРЖИК
Володимир Миколайович
УДК 621. 793.7
НАУКОВІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ГАЗОТЕРМІЧНОГО НАПИЛЕННЯ АМОРФІЗОВАНИХ ПОКРИТТІВ
З МЕТАЛЕВИХ СПЛАВІВ
05.03.06 –
зварювання та споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора технічних наук
Київ - 1999


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона Національної Академії наук України
Науковий консультант: | Доктор технічних наук, професор
Борисов Юрій Сергійович
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України, завідувач відділом
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор,
Академік НАН України
Мовчан Борис Олексійович,
Міжнародний центр електронно-променевих технологій Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України, директор
Доктор технічних наук, професор
Харламов Юрій Олександрович,
Східно-український державний університет, завідувач кафедрою
Доктор технічних наук
Шматко Олег Анатолійович,
Інститут металофізики НАН України, завідувач відділом
Провідна установа: | Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ
Захист відбудеться 1 грудня 1999 року о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України за адресою: 03150, м. Київ, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона за адресою: м. Київ, вул. Боженка, 11.
Відгуки про дисертацію просимо надсилати за вказаною адресою.
Автореферат розісланий “_29__” жовтня___ 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор технічних наук Л. С. Кіреєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення вимог, поставлених на сучасному етапі розвитку науки і техніки до експлуатаційних характеристик різноманітних деталей і вузлів устаткування і машин, спричинює необхідність створення принципово нових матеріалів і технологій. У цьому аспекті перспективним є застосування аморфних металевих сплавів, які відрізняються унікальним поєднанням високих механічних і фізико-хімічних характеристик. Їм властива висока міцність, зносостійкість, корозійна стійкість. Це магнітом’які сплави з особливими електричними властивостями.
У зв'язку з існуючими обмеженнями по товщині виробів з аморфних сплавів в основному до 50-100 мкм становить інтерес застосування їх як функціональних шарів на поверхнях виробів із традиційних конструкційних матеріалів. До методів, що забезпечують формування аморфізованих шарів на різноманітних виробах, належать такі: іонна імплантація, електрохімічне і хімічне осадження, іонно-плазмове (магнетронне) розпилення, термічне випарювання у вакуумі, електроіскрова, лазерна, електронно-променева обробка і газотермічне напилення (ГТН). Формування покриття в технології ГТН відбувається в умовах надвисоких (104...108 К/с) швидкостей охолодження напилюваного матеріалу, що створює принципову можливість утворення в його об’ємі аморфних фаз (АФ). Газотермічне напилення, яке включає плазмово-дуговий, детонаційний, газополуменевий, імпульсно-плазмовий, електродуговий метод та їхні комбінації, вигідно відрізняється від інших технологій нанесення аморфних покриттів, оскільки дає змогу формувати порівняно товсті аморфізовані шари до 1…5 мм на виробах різноманітних форм і розмірів, має ширші технологічні можливості. Поряд із високою продуктивністю процесів ГТН, у цьому випадку існує можливість використання для нанесення аморфізованих покриттів різних типів матеріалів - порошків, дротів, шнурів. Такі переваги відкривають перспективи широкого застосування металевих сплавів, які містять аморфні фази, для захисту конструкційних матеріалів від зовнішніх впливів (зносу, корозії) і одержання шарів із спеціальними властивостями (магнітними, резистивними та іншими).
Проте, вивчення питань, щодо можливості використання різних методів ГТН покриттів з аморфною структурою, встановлення оптимальних режимів їх одержання, створення спеціалізованих матеріалів для напилення і визначення галузей застосування даних типів покриттів, що передувало даній роботі, перебувало на початковій стадії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: НАУКОВІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГАЗОТЕРМІЧНОГО НАПИЛЕННЯ АМОРФІЗОВАНИХ ПОКРИТТІВ З МЕТАЛЕВИХ СПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок