Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сучасна екологічна ситуація в м. Івано-Франківську та система забезпечення екологічної безпеки міської території

Сучасна екологічна ситуація в м. Івано-Франківську та система забезпечення екологічної безпеки міської території

Назва:
Сучасна екологічна ситуація в м. Івано-Франківську та система забезпечення екологічної безпеки міської території
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Фоменко Наталія Володимирівна
УДК 504.064.2:528.9(477.86)
Сучасна екологічна ситуація в м. Івано-Франківську
та система забезпечення екологічної безпеки міської території
11.00.11 – конструктивна географія
та раціональне використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук, професор, лауреат Державної премії СРСР в галузі науки (географії)
Адаменко Олег Максимович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри екології та директор науково-дослідного інституту екологічної безпеки і природних ресурсів.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Гуцуляк Василь Миколайович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри фізичної географії та раціонального природокористування;
кандидат географічних наук, доцент
Гудзевич Анатолій Васильович, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, доцент кафедри фізичної географії.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра конструктивної географії та картографії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 18.10.2006 р. о 11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2, географічний факультет, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано 16.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент М.В.Дутчак


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найбільш напруженими ділянками з точки зору екології і умов проживання населення є міста. Це пов’язано з високою концентрацією джерел забруднення території, їх високою інтенсивністю, а також комплексним впливом на всі компоненти навколишнього середовища. Постійне зростання кількості транспорту, розвиток промисловості та інші чинники є причиною швидких темпів погіршення екологічного стану в урбоекосистемах. В зв’язку з цим, актуальною є розробка методики контролю за станом забруднення всіх компонентів навколишнього середовища, швидкого і ефективного визначення екологічного стану урбоекосистеми в цілому та прогнозу ситуації на майбутнє.
Екологічний стан урбоекосистем може змінюватись швидкими темпами. Тому необхідним є проведення комплексних моніторингових досліджень забруднення компонентів навколишнього середовища. Оскільки результати досліджень являють собою великий об’єм різнопланової інформації, актуальною є розробка методики автоматизованої обробки цих даних та візуалізації результатів з метою ефективного контролю за екологічним станом території.
Автоматизована обробка екологічних даних повинна реалізовуватись із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій і включати в себе, по-перше, систематизацію даних у відповідним чином організованій комп’ютерній базі даних, комплексну обробку бази даних та створення моделі стану території, по-друге, автоматизований розрахунок комплексних та сумарних показників, які узагальнюють результати екологічних досліджень і, по-третє, візуалізацію екологічних даних та результатів обробки бази даних у вигляді діаграм, карт, схем, які найкращим чином відображають екологічний стан території і дають можливість здійснювати постійний контроль за його змінами при проведенні моніторингових досліджень.
Проблема вивчення міст як середовища існування привертає увагу багатьох вчених і спеціалістів. Урбанізоване середовище насичене промисловими підприємствами, транспортними засобами, об’єктами житлово-комунального господарства, які впливають на природний ландшафт і людину, визначаючи загострення всіх проблем: ресурсно-господарських, природно-ландшафтних, соціально-демографічних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Сучасна екологічна ситуація в м. Івано-Франківську та система забезпечення екологічної безпеки міської території

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок