Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ АТМОСФЕР СР ЗІРОК ГОЛОВНОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ

МОДЕЛІ АТМОСФЕР СР ЗІРОК ГОЛОВНОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ

Назва:
МОДЕЛІ АТМОСФЕР СР ЗІРОК ГОЛОВНОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
міністерство освітИ і наукИ україни
одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова
Шуляк Денис Вікторович
УДК 524.314-17
МОДЕЛІ АТМОСФЕР СР ЗІРОК
ГОЛОВНОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ
Спеціальність 01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2006Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Цимбал Вадим В'ячеславович
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
доцент кафедри астрономії та методики фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Мішеніна Тамара Василівна
НДІ “Астрономічна обсерваторія” при Одеському національному
університеті ім.І.І.Мечникова МОНУ, м. Одеса,
завідувач відділом фізики зір та галактик.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Шавріна Ангеліна Василівна
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ.
Провідна установа: НДІ “Кримська Астрофізична Обсерваторія”
Міністерства освіти і науки України, с. Наукове, Крим.
Захист відбудеться “ 24 березня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.051.04 по захисту кандидатських дисертацій в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера, 27, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “ 21 лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук С.М. Андрієвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена розробці програмного забезпечення з розрахунку моделей атмосфер СР зір, дослідженню стратифікації хімічних елементів в атмосферах обраних СР зір з урахуванням нових параметрів штарковского розширення ряду ліній SіI і CrI, розрахунку моделей атмосфер СР зір з урахуванням індивідуального хімічного складу, вертикальної стратифікації хімічних елементів, аномального ефекту Зеемана й ефектів магнітного тиску.
Актуальність роботи. Моделі зоряних атмосфер є на сьогоднішній день одним з основних інструментів дослідження будови й еволюції зірок, визначення їхніх фундаментальних параметрів. У той же час, рішення глобальних космологічних проблем практично неможливе без ясного розуміння фізичних механізмів і законів, що приводять до широкої різноманітності умов в атмосферах зір. СР зірки представляють у цьому сенсі особливий інтерес, демонструючи цілий ряд аномалій, зв'язаних, як видно, з мікроскопічними процесами дифузії і присутністю магнітних полів. Останні, крім того, ведуть до наявності ряду ефектів, що спостерігаються, аналізуючи які стає можливим зробити висновки про походження й еволюцію глобальних магнітних полів зір, що є винятково важливим для перевірки сучасних гіпотез теорії зоряного магнетизму.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані відповідно до наукового плану кафедри астрономії і методики фізики Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського в рамках наукової теми номер 0101U005766 "Комплексне дослідження пекулярних зірок головної послідовності". Крім того, дана робота виконана в рамках наукового співробітництва з факультетом астрономії Віденського університету (Австрія), кафедри астрономії і фізики космосу Упсальского університету (Швеція), кафедри астрономії університету Western Ontarіo (Канада), НДІ Кримська астрофизична обсерваторія й інститутом астрономії російської академії наук ІНАСАН.
Мета і задачі дослідження. Оскільки пекулярні зірки демонструють велику різноманітність щодо хімічного складу атмосфер, то для коректного опису таких об'єктів необхідно внести ряд змін в існуючу методику моделювання. У зв'язку з цим, у рамках глобальної задачі по створенню програмного комплексу по моделюванню атмосфер і спектрів СР зірок, був поставлений ряд конкретних задач:
-
розробити комп'ютерну програму розрахунку моделей атмосфер СР зір з урахуванням індивідуального хімічного складу та вертикальної стратифікації хімічних елементів і ефектів магнітного поля;
-
провести моделювання атмосфер пекулярних зір з урахуванням індивідуально заданого вмісту хімічних елементів;
-
провести моделювання атмосфери пекулярної зірки з урахуванням стратифікації вмісту хімічних елементів із глибиною;
-
вивчити вплив аномального зееманівського розщеплення на структуру моделей зоряних атмосфер і відповідні характеристики СР зірок, що спостерігаються;
-
провести моделювання магнітної СР зірки з урахуванням ефектів магнітного тиску;
-
уточнити теоретично розраховані параметри штарківського розширення враховуючі зсув і асиметрію для спектральних ліній SіI і CrI, з'ясувати вплив нових параметрів штарковского розширення на обумовлені стратифікаційні профілі даних елементів в атмосферах обраних СР зір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ АТМОСФЕР СР ЗІРОК ГОЛОВНОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок