Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ДЕРЖАВА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТОГІЇ: історія, теорія, методологія дослідження.

ПРАВОВА ДЕРЖАВА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТОГІЇ: історія, теорія, методологія дослідження.

Назва:
ПРАВОВА ДЕРЖАВА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТОГІЇ: історія, теорія, методологія дослідження.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,67 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ
І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ВОРОНОВ Ігор Олексійович
УДК 242. 7: 316.37
ПРАВОВА ДЕРЖАВА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТОГІЇ:
історія, теорія, методологія дослідження.
Спеціальність 23. 00. 02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ - 2003 p.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор, академік НАН України
Курас Іван Федорович, директор Інституту політичних і
етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Бебик Валерій Михайлович,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
ректор
доктор політичних наук, професор
Горбатенко Володимир Павлович,
провідний науковий співробітник, завідувач
Центру енциклопедичних юридичних видань
Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького
доктор філософських наук, професор
Рибачук Микола Филимонович
член Центральної виборчої комісії України
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Т. Шевченка, кафедра політології
філософського факультету
Захист відбудеться „......” ................................. 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (01011, м.Київ, вул. Кутузова, 8).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (м.Київ, вул. Кутузова, 8).
Автореферат розісланий „.........”................................ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Ю.А. Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання і проблеми пов'язані з дослідженням сутності поняття і явища правової держави останнім часом перебувають у центрі уваги вітчизняних науковців, насамперед юристів, істориків, філософів. На цьому тлі відчувається брак політологічних досліджень. Разом з тим, поза всяким сумнівом, політичний аспект становлення, функціонування і розвитку правової держави є відносно самостійним напрямком наукового аналізу цієї проблематики. Адже перехід від політичних інститутів тоталітарної системи влади до демократії є складним процесом розвитку, в якому модернізація набуває глибинного політичного характеру, проектуючись на всі складові системної трансформації суспільства.
Перехід до створення правової держави – досить складний і тривалий цивілізаційний процес. Його початки можна помітити ще в часи полісної демократії та республіканського правління у стародавньому Римі. Більш зрілі прояви та ознаки, що характеризують цей процес пов`язують з такими інституціями, як: виборність органів влади; конкуренцією у боротьбі за владу; багатопартійністю; поділом влади, яким започатковується система стримувань і противаг; функціонуванням самоврядних структур громадянського суспільства; незалежністю судової влади та засобів масової інформації. Однак, як показує практика, це лише необхідні, але недостатні передумови створення правової держави.
Наступним етапом виступає конституційна реформа, якою проголошується принцип верховенства права і, у відповідності з якою здійснюється процес реформування системи влади на засадах взаємного контролю її гілок. На цьому етапі особливого значення набуває утворення незалежного судочинства, існування незалежних ЗМІ.
Разом з тим, як показує вітчизняна практика і міжнародний досвід, реалізація демократичного потенціалу конституційної реформи вимагає цілої низки законодавчих актів, без яких Основний закон держави не може діяти ефективно. Оскільки за кожним із цих кроків простежуються певні ідеологічні, соціально-групові, корпоративні, партійні тощо інтереси, то процес переходу на „конституційні рейки” може тривати досить тривалий час. Відтак і процес творення правових інститутів демократичної влади, як це добре видно на прикладі України, перетворюється на гостру політичну боротьбу і протистояння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ПРАВОВА ДЕРЖАВА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТОГІЇ: історія, теорія, методологія дослідження.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок