Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА (на матеріалах Житомирської області)

РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА (на матеріалах Житомирської області)

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА (на матеріалах Житомирської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯНЧЕНКО Зінаїда Борисівна
УДК 631.115:338.11 (477.42) (043.3)
РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
(на матеріалах Житомирської області)
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті. (м.Житомир) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Поліщук Микола Петрович
Державний агроекологічний університет, завідувач кафедри менеджменту організацій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович, Інститут аграрної економіки УААН, завідувач відділу підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Іваненко Гаврило Мефодійович
Миколаївська державна аграрна академія, декан заочного факультету
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства, Міністерство освіти і науки України, кафедра економіки, організації та планування в АПК, м. Тернопіль
Захист відбудеться 21.02.2003р. о 10 одині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01. в Миколаївській державній аграрній академії за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Миколаївської державної академії за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 17.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Клочан В.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Перший крок до більш досконалої організації сільського господарства повинен включати відродження господаря на українській землі шляхом приватизації та реформування і створення, на цій основі, рівних юридичних прав та економічних можливостей для розвитку і здорової конкуренції усіх доцільних форм господарювання на селі.
На жаль, сучасний стан реформування сільськогосподарських підприємств не дає змоги приділити увагу більш віддаленій перспективі організаційного розвитку сільського господарства. Через короткий термін, який був відведений на реформування сільськогосподарських підприємств, значна їх частина перетворена в нові структури без чіткого розуміння мотивів та пріоритетів реформування. Це не дало можливості своєчасно зорієнтуватись і обрати найбільш підходящу форму господарювання для новостворених підприємств, яка б, враховуючи конкретну соціально-економічну ситуацію, специфіку роботи та інші фактори, дала найбільший економічний ефект. Не визначено основні організаційні засади функціонування новостворених підприємств. В таких умовах значної ваги набуває аналіз організаційних форм господарювання тих регіонів, де реформи пройшли за власним бажанням, з розумінням їх суті і необхідності.
Необхідність вивчення і узагальнення регіональних аспектів аграрної реформи зумовлене ще й тим, що з самого початку проведення аграрних перетворень почали проявлятися особливості їх здійснення в різних областях і навіть районах. З часом вони поглиблюються і спричиняють істотні відмінності не лише в їх організації, але і в соціальному відношенні. В запропонованих дослідженнях викладено особливості реформування аграрного сектора економіки в Житомирській області, поглиблені наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.
Стан вивчення проблеми. Реформування в сільському господарстві є дуже широкою і комплексною проблемою, що вимагає досліджень. Нині над цією проблемою працюють багато українських вчених-аграріїв. Теоретико-методологічні основи ринкового реформування аграрних відносин закладені академіками УААН П.Гайдуцьким, О.Онищенком, П.Саблуком, В.Юрчишиним. Формування структури аграрного сектора, особливості створення сільгосппідприємств з різними формами господарювання знайшли своє відображення у наукових працях М.Вітковського, В.Зіновчука М.Маліка. Вагомий внесок у розробку теоретичних, методологічних і практичних основ трансформації сільського господарства до ринкових відносин зробили відомі економісти В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА (на матеріалах Житомирської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок