Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І КОЛЕКТИВНИХ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І КОЛЕКТИВНИХ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

Назва:
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І КОЛЕКТИВНИХ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 323.15
МУЦЬКИЙ Петро Петрович
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І КОЛЕКТИВНИХ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН
Спеціальність 23.00.05. – етнополітологія та етнодержавознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту держави і права ім.
В. М. Корецького НАН України.
Науковий керівник – доктор політичних наук, професор
Картунов Олексій Васильович,
Університет економіки та права „КРОК”,
завідувач кафедри суспільних наук.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
Інститут політології, соціології і права при
Національному педагогічному університеті
ім. М. Драгоманова, професор кафедри
політичних наук
кандидат юридичних наук
Биков Олександр Миколайович,
Інститут законодавства Верховної Ради
України, вчений секретар.
Провідна установа – Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса
НАН України, відділ національних меншин
Захист відбудеться „16” лютого 2007 р. о 16-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розіслано „15” січня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М. Д. Ходаківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема усвідомлення сутності прав національних меншин, а також їх визнання та політико-правового забезпечення виникла з часів зародження держави і права. Проте тривалий час ця проблема була поза увагою політико-правової думки, а правлячі кола пануючих етнонацій дискримінували національні меншини. Все це було однією з причин багаточисельних етнічних повстань та війн. Однак з середини ХІХ ст. починається процес зародження й становлення концепцій індивідуальних і колективних прав національних меншин. У ХХ ст. Ліга Націй, ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації, спираючись на зазначені концепції, доклали чимало зусиль для формування політико-правових засад забезпечення цих прав. Впродовж двох останніх десятиліть ці організації, а також багато поліетнічних держав, у тому числі й Україна, прийняли чимало документів, які суттєво розширили права національних меншин, зокрема індивідуальні і персонально-групові права. Однак проблема залишилась не до кінця вирішеною, свідченням чого є незадоволення багатьох національних меншин своїм політико-правовим статусом. Подальша актуалізація дослідження проблеми концептуальних підходів та політико-правових засад забезпечення індивідуальних і колективних прав національних меншин обумовлена цілою низкою загальних чинників, основними з яких є: посилення боротьби цих меншин за свої колективні права, невизначеність міжнародного права щодо цих прав, перехід деяких з них до терористичної діяльності та ін. Актуалізація даної проблеми викликана багатьма специфічними чинниками, притаманними Україні, зокрема такими, як брак концепції державної етнонаціональної політики, недосконалість існуючих нормативно-правових актів, покликаних регулювати етнонаціональні відносини та ін. Стає все більш очевидним, що від коректного і конструктивного розв’язання даної проблеми значною мірою залежить національна єдність та територіальна цілісність поліетнічних держав.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження пов’язано з плановою науково-дослідною тематикою відділу правових проблем політології Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, зокрема з темами „Теоретико-методологічні проблеми співвідношення політики, права і влади” (номер державної реєстрації РК 0102U007073) та „Держава і громадянське суспільство в Україні: проблеми взаємодії” (номер державної реєстрації 0105U00792).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І КОЛЕКТИВНИХ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок