Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ І ВДОСКОНАЛЕННЯ НАПРЯМІВ ЇХ ФОРМУВАННЯ

РЕСУРСИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ І ВДОСКОНАЛЕННЯ НАПРЯМІВ ЇХ ФОРМУВАННЯ

Назва:
РЕСУРСИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ І ВДОСКОНАЛЕННЯ НАПРЯМІВ ЇХ ФОРМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГУЛІЄВ
УРФАН РІЗВАН ОГЛИ
УДК 336.717; 336.719
РЕСУРСИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ І ВДОСКОНАЛЕННЯ НАПРЯМІВ ЇХ ФОРМУВАННЯ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі фінансів, грошового обігу і кредиту.
Науковий керівник: | Доктор економічних наук, професор
Заруба Олександр Данилович,
Професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: | Доктор економічних наук, професор
Мороз Анатолій Миколайович,
Завідувач кафедри банківської справи Київського національного економічного університету.
Кандидат економічних наук
Коваль Микола Миколайович,
Директор представництва акціонерного банку “Арманд” у м. Києві
 
Провідна установа: | Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, відділ фінансових ресурсів.
Захист відбудеться “13” травня 1999р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 у Київському університеті імені Тараса Шевченка, за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, №90а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, №58, к.10.
Автореферат розісланий “9” квітня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жилінська О.І.
ВСТУП
Актуальність теми.
Банківська система відіграє важливу роль у процесі суспільного відтворення. Однієї з головних функцій банківських установ є притягнення і розподіл грошових ресурсів суб'єктів господарської системи. Значна роль у цьому процесі належить фінансовому потенціалу економіки в цілому і спроможності банківської системи акумулювати вільні грошові ресурси її учасників. Саме оптимальне поєднання даних чинників здатне забезпечити достатню фінансову базу як для банківської системи держави, так і для кожного окремо взятого комерційного банку.
Дослідження ресурсного забезпечення комерційних банків орієнтоване перш за все на визначення фінансових інструментів і механізмів, спрямованих на максимально ефективне формування власного капіталу банку і портфеля запозичених і залучених коштів. Дана проблема, враховуючи її важливе економічне значення, достатньо глибоко досліджена в теоретичних і практичних розробках провідних вчених-економістів як України, так і світу. Проте сучасний кризовий стан банківської системи і економіки України змусили повернутися до нового осмислення даного питання і розробки нових більш ефективних форм роботи українських банків на фінансовому ринку.
Велику значимість вказаній проблемі надають сучасні особливості стану економіки України, коли грошова маса, яка обслуговує оборот товарів і послуг в економічній системі країни, поділена на дві групи: грошові ресурси, які знаходяться в банківській сфері, і грошові ресурси поза банківською сферою. Причому, якщо перша група ресурсів працює на економіку країни, то друга є реальною загрозою стабільності економіки і грошової системи країни в цілому. Отже, втягнення всіх грошових ресурсів в банківську систему країни є глобальним макроекономічним завданням сьогоднішнього дня. В той же час незабезпечена фінансовими ресурсами банківська система країни в умовах високої інвестиційної потреби промислового і сільськогосподарського секторів не може виконувати свою головну загальноекономічну функцію, спрямовану на ефективний перерозподіл ресурсів у господарському механізмі суспільства. Виходячи з цього, формування тривкої й оптимальної ресурсної бази банківської системи країни є необхідною умовою не тільки для зміцнення позицій банківської системи, але і для забезпечення економічного зростання в цілому.
Проблема банківських ресурсів уже піддавалась глибокому аналізу у економічній літературі радянського періоду. Однак варто відзначити, що результати дослідження радянської економічної думки не можуть бути використані в сьогоднішніх умовах, бо діяльність державних банків, що складали основу банківської системи в умовах командно-адміністративної економіки, регулювалась іншими методами та інструментами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕСУРСИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ І ВДОСКОНАЛЕННЯ НАПРЯМІВ ЇХ ФОРМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок