Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕДСТАВНИЦТВО У ТРУДОВОМУ ПРАВ1 УКРА1НИ

ПРЕДСТАВНИЦТВО У ТРУДОВОМУ ПРАВ1 УКРА1НИ

Назва:
ПРЕДСТАВНИЦТВО У ТРУДОВОМУ ПРАВ1 УКРА1НИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
НІКОЛАЙЧЕНКО Галина Михайлівна
УДК 349.2 (477):347.191.4
ПРЕДСТАВНИЦТВО
У ТРУДОВОМУ ПРАВ1 УКРА1НИ
Спеціальність 12.00.05 - трудове право; право соціального
забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти i науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Чанишева Галія Інсафівна,
декан соціально-правового факультету
Одеської національної юридичної академії
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник
Хуторян Наталія Миколаївна,
провідний науковий співробітник відділу
проблем цивільного, трудового та
підприємницького права
Інституту держави i права iм. Корецького
НАН України
кандидат юридичних наук, доцент
Жернаков Володимир Володимирович,
завідувач кафедри трудового права
Національної юридичної академії
імені Ярослава Мудрого
Провідна установа Східноукраїнський національний
університет ім. Володимира Даля
Міністерства освіти i науки України
(м. Луганськ)
Захист відбудеться 12 травня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
3 дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 11 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Музиченко П.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теоретичні та практичні питання правового регулювання представництва у трудових відносинах до цього часу залишалися поза увагою вітчизняних науковців. Загальноприйнятим є застосування категорії представництва у цивільному, кримінальному, міжнародному праві, цивільному і арбітражному процесах, а інститут представництва вважається складовою системи зазначених галузей права. Терміни “представник”, “представництво” застосовуються у чинному трудовому законодавстві, проектах Трудового кодексу України, Закону України “Про соціальний діалог”, у наукових працях вчених-трудовиків, проте у вітчизняній науці трудового права відсутні спеціальні комплексні дослідження цієї проблеми.
Питання представництва у трудовому праві набули особливої актуальності у зв’язку із становленням і розвитком соціального діалогу у сфері праці. Соціальна стабільність у відносинах сторін соціального діалогу значною мірою залежить від того, хто і як представляє їхні інтереси. У зв’язку з чим перед наукою трудового права постало завдання дослідити відносини, що складаються при реалізації представницької функції представниками працівників і роботодавців, правовий статус осіб, яких представляють – працівників і роботодавців, їхніх представників та систему взаємозв’язків між ними.
Інтеграція України у світову економіку, міжнародна міграція капіталу породжують нові, нетипові форми зайнятості, серед яких найбільш інтенсивно останнім часом розвивається займана праця. У зв’язку з цим актуальною є розробка правового механізму представництва і захисту прав “займаних” працівників та інтересів роботодавців.
Актуальність дослідження представництва у трудових відносинах пояснюється і необхідністю захисту прав малолітніх працівників, чиї інтереси у сфері праці повинні представляти батьки (опікуни). Застосування праці осіб, які не досягли чотирнадцяти років (малолітніх осіб), має місце у організаціях кінематографії, театрах, театральних і концертних організаціях, цирках. Проте національним трудовим законодавством трудові відносини малолітніх осіб і питання представництва їх інтересів у сфері праці не регулюються.
Наявність різних, певною мірою взаємовиключних точок зору щодо змісту відносин представництва і делегування у трудових відносинах вимагає дослідження цієї проблеми у загальнотеоретичному аспекті, а саме визначення його поняття, ознак, нормативного змісту, відмежування від суміжних правовідносин, дослідження особливостей відносин представництва у системі соціального діалогу у сфері праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРЕДСТАВНИЦТВО У ТРУДОВОМУ ПРАВ1 УКРА1НИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок