Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політична суб’єктність української нації: ґенеза, стан, тенденції розвитку

Політична суб’єктність української нації: ґенеза, стан, тенденції розвитку

Назва:
Політична суб’єктність української нації: ґенеза, стан, тенденції розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Терешкун Оксана Федорівна
УДК 323.1+323.215
Політична суб’єктність української нації:
ґенеза, стан, тенденції розвитку
Спеціальність 23.00.01. – теорія та історія
політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат політичних наук, доцент
МОСКАЛЮК МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Офіційні опоненти: ВАРЗАР ІВАН МИХАЙЛОВИЧ,
доктор політичних наук, професор кафедри політології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова;
ОСТУДІН ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ,
кандидат історичних наук, доцент кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет.
Захист відбудеться 11 листопада 2005 р. 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 з політичних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79002, м. Львів, вул. Університетська, 1.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий "7" жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради О. Б. ШУРКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку вітчизняної політології помітно підвищилась увага вчених до проблематики становлення і розвитку політичної культури й політичної свідомості українського народу. Особливий інтерес викликає політичний досвід творення партій, громадських організацій, демократичної культури Галичини, яка, будучи тривалий час відірваною від Наддніпрянської України, зберегла національну самосвідомість і політичну волю до національного демократичного державотворення. З’ясування специфіки ґенези та подальшої еволюції національної політичної ідеї як духовного ядра політичної самосвідомості і політичної суб’єктності нації в Західному регіоні України в історично насичений період другої половини ХІХ ст. та ХХ ст. дає змогу повніше реконструювати політичну історію сучасної української нації, врахувати набутий демократичний політичний досвід збереження політичних цінностей у розбудові сучасної української політичної системи та громадянського суспільства.
Переломний характер сучасної доби, зумовлений "помаранчевою революцією", поступово стає чинником прискореного формування політичної суб’єктності української нації. Соціологічні дослідження засвідчують, що політичні симпатії електорату Заходу і Сходу до політики нового уряду і Президента України істотно різняться. Жителі Західного регіону, порвавши з тоталітарним режимом, відкрито підтримують політику уряду на зближення з країнами Європи, водночас схвалюють рівноправні відносини з Росією. Населення Сходу і Півдня України ідеологічно більше орієнтоване на зближення з Російською Федерацією. Отже, тканина політичної свідомості українського суспільства не суцільна, вона має розриви, що неминуче супроводжується конфронтацією. Відбувається суперечливе політичне й громадянське структурування українського суспільства.
Серед чинників структурування політичної нації з відповідною політичною свідомістю дедалі суттєвим стає здатність громадян всіх регіонів України використати можливості загальноєвропейської політичної культури, в межах якої тривалий час розвивалася політична самосвідомість українського народу Галичини. Високий ступінь національно-патріотичної й політичної самоідентифікації громадян Західного регіону зі своєю державою Україною як цілісною країною свідчить про те, що упродовж другої половини ХІХ–ХХ ст. в етнічну память і свідомість вкорінювалися загальноєвропейські політичні цінності, що й сприяло формуванню зрілої, за європейськими мірками, політичної суб’єктності нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Політична суб’єктність української нації: ґенеза, стан, тенденції розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок