Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ СИРІТСТВО ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

СОЦІАЛЬНЕ СИРІТСТВО ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ СИРІТСТВО ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Коваленко Олена Олександрівна
УДК 316.356.2 – 058.862 (043.3)
СОЦІАЛЬНЕ СИРІТСТВО ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.
Науковий керівник: доктор філософських наук,
професор
Попова Ірина Марківна,
кафедра соціології
Інститут соціальних наук
ОНУ ім. І.І.Мечнікова
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник Аза Лариса Олександрівна, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, Харченко Наталія Миколаївна, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології
Провідна установа:
Національний університет внутрішніх справ МВС України, кафедра соціології,
м. Харків.
Захист відбудеться 24.02. 2006 р. о__12___годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ, 21.
Автореферат розіслано 15.01.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кожен етап в історії наукового вивчення проблем дитинства має свої специфічні особливості. Сьогодні звернення до зазначеної теми пов’язане в першу чергу зі зростанням соціального сирітства, дитячої безпритульності, зокрема, поширенням дитячої злочинності. Поширенню даних явищ сприяє відмова від колишніх цінностей і норм та незрілість нових, ріст соціальної напруженості населення й поляризація суспільства. Істотним фактором є також зміна ставлення школи до виконання своїх виховних функцій та скорочення можливості батьків приділяти достатню увагу дітям.
Незважаючи на те, що в соціологічній науці проблеми соціального сирітства досить актуалізовані, їх тісні зв’язки з економічними катаклізмами на теоретичному рівні розроблені недостатньо і залишаються прерогативою емпіричних спостережень, що фіксують увагу лише на різноманітних проявах соціального сирітства. Відповідно до цього особлива увага в роботі приділяється аналізу теоретичних проблем дослідження соціального сирітства.
Методологічною базою даної роботи є, передусім, системний та, в широкому розумінні слова, функціональний підходи. Вони дають можливість розглянути широкий спектр проблем: функції дитинства у цілісній системі соціально-практичної діяльності суспільства і його ціннісно-нормативних уявлень, роль дітей у взаємовідносинах між різними соціальними групами, місце дитинства в соціальній структурі суспільства та системі взаємодії різних суспільних інститутів. Згідно з цим, застосовується структурно-функціональний аналіз, який дозволяє розглядати уявлення про дитинство в системі цінностей та соціальних ролей, а також соціально-економічний аналіз, який відповідає марксистським традиціям вивчення явищ у системі суспільного виробництва й становища у ньому різних груп суспільства. Дослідження, що проводилось на мікро-рівні, базується на соціо-драматургічних уявленнях І. Гофмана, які дозволяють поринути у внутрішній світ дитини і тим самим глибше охарактеризувати суб’єктивну природу соціального сирітства.
Передумовою для визначення теоретико-методологічної бази даної роботи виступали концепції, які відносяться до різних областей науки: соціології сім’ї, соціології освіти й соціології молоді, психології, педагогіки та ін. Основні принципи психічного і соціального розвитку дітей та підлітків розглядаються в рамках теорії спадковості Еріксона, когнітивної теорії Піаже, соціокультурної теорії Виготського, екологічної теорії Бронфенбреннера. Також висловлюється ставлення до принципу колективної діяльності А.Макаренка як основного методологічного підходу до проблем виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ СИРІТСТВО ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок