Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ДИСЦИПЛІН ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ СТУДЕНТІВ АГРОТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ

ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ДИСЦИПЛІН ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ СТУДЕНТІВ АГРОТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ

Назва:
ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ДИСЦИПЛІН ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ СТУДЕНТІВ АГРОТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Островська Надія Дмитрівна
УДК 378.147
ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ДИСЦИПЛІН
ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ СТУДЕНТІВ АГРОТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Романишина Людмила Михайлівна,
Національна академія Державної прикордонної служби України, професор кафедри педагогіки і психології, м.Хмельницький.
Офіційні опоненти | доктор педагогічних наук, професор
Барановська Лілія Володимирівна,
Білоцерківський державний аграрний університет, проректор з навчально-методичної роботи, завідувач кафедри педагогіки і психології, м.Біла Церква Київської області;
доктор педагогічних наук, доцент
Поліщук Юрій Йосипович,
Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, м.Тернопіль.
Захист відбудеться 26 жовтня 2007 року о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 25 вересня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Становлення української демократичної держави, побудова громадянського суспільства передбачають зміни у системі освіти України, що потребує переорієнтації навчального процесу на особистість громадянина, акцентуації значної уваги на підготовці такого випускника вищої школи ( у тому числі й аграрної), який здатний самостійно приймати рішення, виконувати його та відповідати за результати. Про це йдеться в Державній програмі “Відродження села – справа молодих”, в Указі Президента України “Про державну підтримку підготовки фахівців для сільської місцевості”, у матеріалах Державної національної програми “Освіта. Україна XXI століття”. В галузі вищої освіти, як стратегічний напрямок підвищення освітнього та культурного рівня фахівців, передбачається перехід до гнучкої системи їх підготовки на основі гуманістичних принципів. Важливими шляхами реалізації ідей гуманістичної парадигми освіти є впровадження особистісно-орієнтованих технологій навчання, максимальна індивідуалізація навчального процесу, створення умов для самонавчання і саморозвитку студентів, осмисленого визначення ними своїх можливостей і життєвих цінностей.
У вітчизняній літературі проблема особистісно-орієнтованої освіти знайшла відображення у працях І. Беха, О. Бондаревської, В. Лутая, В. Сєрикова, А. Фурмана, І. Якиманської та інших. Психологічні засади проблеми вивчали Ю. Бабанський, О. Біляєв, І. Лернер, М. Махмутов, Г. Щукіна. Становлення особистісно-орієнтованої освіти досліджується на основі різних підходів: культурологічного (О. Бондаревська); антропологічного (Л. Рахлевська); психолого-дидактичного (І. Якиманська); позиційно-дидактичного (В. Сєриков); проективного (М. Алексєєв). За кордоном аналогічні дослідження здійснювались такими вченими, як А. Адлер, У. Джеймс, Е. Еріксон, А. Маслоу, К. Роджерс. Проте відсутні дослідження, в яких висвітлено питання впровадження особистісно-орієнтованого підходу під час навчання дисциплінам гуманітарного циклу, особливості переходу на ступеневу систему підготовки фахівців аграрного профілю. Залишається поза увагою низка питань, пов’язаних з професійним становленням майбутніх аграріїв: недостатня мотивація щодо здобуття майбутнього фаху, слабка практична підготовленість, що зумовлено специфічними умовами праці, необхідністю підвищення ефективності процесу екологічного та економічного виховання студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ ДИСЦИПЛІН ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ СТУДЕНТІВ АГРОТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок