Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (УКРАЇНІЗАЦІЇ) В УСРР

РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (УКРАЇНІЗАЦІЇ) В УСРР

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (УКРАЇНІЗАЦІЇ) В УСРР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,55 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Нечипоренко Зоя ВікторівнаНечипоренко Зоя Вікторівна
УДК: 94 (477-058.2326) „1923/1933”УДК: 94 (477-058.2326) „1923/1933”
РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИКИ
КОРЕНІЗАЦІЇ (УКРАЇНІЗАЦІЇ) В УСРР
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРКАСИ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки УкраїниРобота виконана на кафедрі історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
МАСНЕНКО ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ,МАСНЕНКО ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького, завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України
ДАНИЛЕНКО ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділом історії України другої половини ХХ ст.
кандидат історичних наук, доцент,
ТАРАПОН ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
університет ім. Григорія Сковороди,
доцент кафедри історії та культури України
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії України
Захист відбудеться “ 29 ” червня 2006 р. об 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “ 25 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий та вітчизняний досвід міжетнічних відносин переконливо доводить, що однією із актуальних проблем сучасності є національна. Багато у чому політична злагода, стабільність як у внутрішньополітичному житті країни, так і у міжнародній політиці залежать від толерантності держав – суб’єктів міжнародного права до представників тих етносів та націй, які в силу ряду об’єктивних історичних причин не мають власної державності. Не є винятком і Україна, в якій, крім українців, проживають й інші народи та етнічні групи. У зв’язку із цим одним із невідкладних завдань сучасної держави України є не лише теоретичне обґрунтування, а й реалізація такої етнополітики, яка б підтримувала оптимальне співвідношення інтересів як титульної нації – українців, так і етнічних меншин, сприяла б розвитку всіх етнокультур, забезпечувала б правову основу рівноправної міжетнічної взаємодії на рівні домінуючої та меншинних спільнот.
У цьому контексті важливим, на наш погляд, є звернення до вже існуючого історичного досвіду – політики коренізації, яка в УСРР отримала назву “українізація”, зокрема до її регіональних особливостей. 20-30-ті рр. ХХ ст. – один із складних, а водночас і цікавих, з наукової точки зору, періодів історії України. Це час становлення радянської суспільно-політичної моделі, визначення й оформлення її рис і ознак. Разом із тим, на початку 20-х рр. ХХ ст. правляча партія, як і в цілому радянська система, не могла не зважати на національно-культурний ренесанс періоду революції 1917-1920 рр., зокрема український, будуючи нову державність, пропагуючи відмінну від царської національну політику. З іншого боку, це розквіт власне національної культури українців, їхньої духовності, свідомості, який відбувався паралельно з аналогічними процесами у духовно-культурному житті інших народів, які проживали на території УСРР.
Звернення до обраної нами теми дослідження зумовлено і процесом переосмислення усталених поглядів, що має місце у новітній українській історіографії та пов’язане з відходом від ідеологем минулого, пошуком альтернативних радянській методології, новою інтерпретацією начебто вже відомих фактів, подій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИКИ КОРЕНІЗАЦІЇ (УКРАЇНІЗАЦІЇ) В УСРР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок