Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Когнітивні та комунікативні аспекти вербалізації концептУ неправди у діалогічному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови)

Когнітивні та комунікативні аспекти вербалізації концептУ неправди у діалогічному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови)

Назва:
Когнітивні та комунікативні аспекти вербалізації концептУ неправди у діалогічному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Пироженко Ольга Григорівна
УДК 811.111'06'42
Когнітивні та комунікативні аспекти
вербалізації концептУ неправди у діалогічному дискурсі
(на матеріалі сучасної англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Морозова Олена Іванівна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра англійської філології, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зацний Юрій Антонович, Запорізький державний університет, кафедра перекладу, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Мартинюк Алла Петрівна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови, доцент
Провідна установа: Київський лінгвістичний університет, кафедра лексикології та
стилістики, м. Київ.
Захист відбудеться 27.04.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 при Харківському національному університетi імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. _____).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий 27 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертаційна робота присвячена дослідженню засобів вербалізації концепту неправди в сучасній англійській мові та мовленнєвих стратегій його реалізації в діалогічному дискурсі.
Актуальність теми. Неправда є складною категорією світогляду, яка привертала увагу дослідників ще за часів античності. У лінгвістичному плані неправда стала досліджуватися порівняно недавно, з середини 70-х років ХХ століття. Залучення неправди до орбіти лінгвістичних досліджень пов'язане зі становленням у мовознавстві когнітивно-комунікативної парадигми, переходом до всебічного дослідження мови, зміщенням фокусу лінгвістичних досліджень на розгляд мови у комунікації та у зв'язку з ментальними процесами. У даному дисертаційному дослідженні спрямовано увагу на з'ясування питань вираження закономірностей мовленнєвого позначення, вираження та опису концепту неправди, а також особливостей їх дискурсивного прояву, що забезпечує максимально повне теоретичне освітлення єдиного мовного простору. Таким чином, дослідження вербалізованого концепту неправди є актуальним через те, що воно відповідає сучасній тенденції розвитку лінгвістики – переходу від спеціалізації лінгвістичного знання до його інтеграції.
Ступінь наукової розробки теми. У сучасних лінгвістично орієнтованих дослідженнях знайшли своє відображення такі аспекти дослідження неправди, як когнітивне моделювання вербалізованого концепту неправди (А. Вежбицька, Л. Коулман, П. Кей, О.І. Морозова, Є. Суїтцер), засоби подання у висловлюваннях стану речей, яке не відповідає дійсності (Р.Блакар, Д. Болінджер, Х. Вайнрих, Н.В. Глаголєв, М.Л. Кнапп, М.І. Комадена, Г.В. Попова, В.І. Свінцов, О.С. Яковлєва,), лексико-семантичні групи номінативних одиниць неправди (І.А. Бангерт, Дж. Ферсхойрен, М.І. Семко, І.Ф.Янушкевич), паралінгвістичні аспекти неправди (Дж.К. Бергун, Д.Б. Буллер, В.Г. Вудалл, Б.М. ДеПауло, П. Екман, М.Л. Кнапп, М.І. Комадена, Г.Р. Міллер, А.Р. Ратінов, Р. Розенталь, В.В. Фрізен, М. Цукерман, А.Штойбл), мовноактові характеристики неправди (А. Вежбицька, А. Ребаул, І.Ф. Янушкевич), особливості продукування та сприйняття неправди (Г.Д. Баскет, Р.О. Фрідл). Таку зацікавленість дослідників можна пояснити не тільки соціальною значущістю цього явища, але і його складністю. Однак незважаючи на розмаїття тематик, засоби вербалізації у сучасній англійській мові концепту неправди ще не були об'єктом окремого комплексного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Когнітивні та комунікативні аспекти вербалізації концептУ неправди у діалогічному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок